С рекорден гол на Мбапе Франция победи Гърция по пътя към Евро 2024

Франция е с пълен актив от 12 точки води убедително в Група В

20.06.2023 | 08:03 Редактор: Искра Ангелова

Франция постигна четвъртата си поредна победа в Група В на европейските квалификации, след като надигра наглед трудно с 1:0 у дома Гърция. Единственото попадение беше дело на Килиан Мбапе от повторена дузпа в 55-та минута.

Това беше гол номер 54 за Мбапе през сезона (за ПСЖ и Франция), с което подобри върховото постижение на Жюст Фонтен (53) от сезон 1957/1958. Следват Филип Гонде (51) през 1965/1966 и Карим Бензема (50) 2021/2022.

Двубоят ще бъде запомнен и с няколко груби прояви на Костас Мавропанос, който първо направи дузпа след опит "да откъсне" главата на Антоан Гризман, а след това беше изгонен за нарушение срещу откъсващия се сам срещу вратаря Рандал Коло Муани.

В крайна сметка Франция постигна очаквана победа и с пълен актив от 12 точки води убедително в Група В. Гърция е втора с 9 точки от 3 мача, пред Ирландия (3 мача) и Нидерландия (2 мача) с по 3 точки и Гибралтар с 0.