Световната Кудо федерация ще проведе международен летен лагер с легендарни инструктори и звездни имена от бойния спорт в периода от 2 до 9 юли 2023 г. в Камчия с участници от цял свят. Сред специалните гости на събитието в страната е и президентът на Световната федерация по Кудо - джукучо шихан Кеничи Осада. Престижният летен лагер се организира съвместно с международната бойна галавечер SENSHI 17, която е зрелищна арена за битки на едни от най-елитните световни бойци.
Лагерът предлага уникална възможност за спортни майстори от целия свят да се съберат на едно място в България, за да учат, тренират и да развиват своите бойни умения в духа и практиките на Кудо.
Известни и велики майстори на бойното изкуство ще водят тренировъчния процес в летния кудо лагер, а участниците ще се докоснат до извора на знанието, за да подобрят уменията си и да задълбочат разбирането си за Кудо. Японските легенди – джукучо шихан Кеничи Осада, носител на 7-ми Дан, спечелил открития шампионат на Япония през 1985, 1986, 1989, 1992 и шампион на Японското първенство по категории през 1984, 1987 и 1989 г. и неговите ученици Риота Азума - 3-ти Дан, Дайдоджуку HQ Шихан-дай, световен шампион по Кудо, азиатски шампион по Кудо, носител на приз за доминация в 3 класа на Япония и Риота Онодера - световен шампион по кудо през 2023 г. ще предават своите знания на участниците в лагера. Специален гост-треньор на лагера е и шихан Семи Шилт - шампион на Glory Grand Slam 16 man tournament, световен шампион на Glory, четирикратен K-1 гран при шампион, K-1 световен шампион, трикратен носител на титлата King of Pancrase и двукратен световен абсолютен Кудо шампион.
С голям брой интензивни тренировки, с много приложни техники и практически дейности, лагерът по Кудо ще допринесе за надграждане на бойните умения на участниците в него. Международното събитие в Камчия ще засили духа и силата на спортистите, а така също ще им предостави специална зона за обмен на знания, енергия, за да се превърне в място за нови приятелства и професионални контакти.
Седемнадесетото издание на професионалната елитна гала вечер SENSHI ще се състои на 8 юли 2023 г. с титанични срещи по правилата на FULL CONTACT, KWU OPEN и KWU SENSHI. Бойното шоу ще се проведе в гр. Варна, на плажа в к.к. "Св. Св. Константин и Елена", като в него ще вземат участие над 30 елитни бойци от над 15 държави, а рефери ще бъдат едни от най-известните легенди в бойните спортове.
SENSHI се организира със съдействието на Професионалната лига на Световния киокушин съюз (KWU International Professional League), както и със специалната подкрепа на ЗАД "Армеец", MAX Sport, "България Еър", М Кар Груп – BMW дилър и "Св. Св. Константин и Елена Холдинг".
Медийни партньори на SENSHI са Boec.BG и Boec.COM, националната телевизия Bulgaria ON AIR, американската онлайн телевизия за бойни спортове FITE, Gol.bg, Topsport.bg, Kwunion.com, информационният портал Kyokushin Кarate News, Fighto.News и Novinata.bg.
17-годишният, който изпочупи рейс: Бях пиян, нищо не си спомням
Мирчев: ПП и ДБ гледат в една посока за президентските избори
Мечка е забелязана в опасна близост до якорудските села Черна Места и Конарско
Кърменето дава това, което никое друго хранене не може
Как да се предпазим от опасните последици на жегата?
Как гонореята води до стеснение на уретрата при мъжете?
Предлагат електронна здравна карта да замени хартиените книжки от 2028 г.
В „гробището“ на Млечния път се крият 170 млн. черни дупки?
Тайните на некропола Коеби: Скрити мегалитни могили под земята
Учени предложиха план за спасяването на Земята след смъртта на Слънцето
Снимка от Марс разкри „ходещ човек“
Гьоко смени Варна с Дубай
Фон дер Лайен поиска засилване на външните граници на ЕС
Правителството подготвя нов Закон, за да вкара частния капитал в стратегическата инфраструктура
17-годишен младеж преби родни полицаи, скъса им пагоните
Финансист: новите сметки за ток, вода и парно надуват инфлацията
В онлайн търговията с AI потребителят стига до виртуалната пробна
Бесънт: Сделка за Ормузкия проток може да бъде постигната във вторник или сряда
Тръмп може да загуби умението си да влияе на цената на петрола точно когато не трябва
JPMorgan ще инвестира 750 млрд. долара в подобряване на жилищната собственост в САЩ