"Нюкасъл" разби "Брайтън" и е само на победа от класиране за ШЛ

"Свраките" дръпнаха с 4 точки пред 5-ия "Ливърпул"

19.05.2023 | 07:13 Редактор: Тодор Петров

"Нюкасъл" e на победа от сигурно място в Топ 4 във Висшата лига, след като удари "Брайтън" с 4:1 у дома в отложен мач от първенството.

Така "свраките" дръпнаха с 4 точки пред 5-ия "Ливърпул" два кръга преди края и се нуждаят от успех срещу "Лестър" в понеделник или срещу "Челси" в края на другата седмица.

Домакините доминираха сериозно до почивката и дръпнаха с два гола, след като първо Денис Ундав отклони в собствената си врата корнер на Киърън Трипиър, а Дан Бърн вкара с глава малко преди паузата.

Ундав направи мача интересен с попадение в началото на второто полувреме, но с късни голове на Калъм Уилсън и на Бруно Гимараеш "Нюкасъл" си гарантира важния триумф и увеличи актива си до 69 точки.