"Нюкасъл" удари "Манчестър Юнайтед" с 2:0 в битката за Топ 3

"Свраките" имат плюс 22 голова разлика, а хората на Тен Хааг - +4

02.04.2023 | 21:05 Редактор: Тодор Петров

"Нюкасъл" победи "Манчестър Юнайтед" и излезе на третото място във Висшата лига, изпреварвайки "Червените дяволи" по голова разлика. И двата отбора имат по 50 точки, но "свраките" имат плюс 22 голова разлика, а хората на Тен Хааг - +4.

Натискът на "Нюкасъл" започна още в първите минути и продължи и през второто полувреме. В крайна сметка той даде резултат в 65-ата минута след прекрасна атака. Исак подаде надясно към Бруно Гимараеш, който центрира на далечната греда. Там Сен Максимен свали към центъра на вратарското поле и Уилък от упор засече във вратата.

Три минути преди края резервата Калъм Уилсън оформи крайното 2:0. Киърън Трипиър центрира от фаул от тъчлинията и Уилсън надскочи защитниците на "Манчестър Юнайтед", за да засече с глава в мрежата.