"Селтик" стигна до зрелищно 2:2 с "Рейнджърс" и запази преднината си на върха

Гостите стигнаха до точката след късен гол на Фурухаши

02.01.2023 | 16:45 Редактор: Тодор Петров

Дербито на Шотландия между "Глазгоу Рейнджърс" и "Селтик" завърши 2:2 на стадион "Айброкс". Голмайсторът на "детелините" Кього Фурухаши спаси гостите от поражение с изравнително попадение в 88-ата минута.

Японецът се разписа след разбъркване в наказателното поле на съперника фиксира крайния резултат. С равенството "Селтик" успя да запази преднината си на върха от цели 9 точки.

Двубоят започна с друго азиатско изпълнение, след като Дайзен Маеда смълча пълните трибуни в Глазгоу с гол в 5-ата минута. Ранното попадение видимо смути домакините", които до края на полувремето не успяха да се върнат в двубоя, но за сметка на това стартът на втората част бе ударен. Първо Райън Кент изравни в 47-ата минута, а шест по-късно Джеймс Таварние вкара прецизно от дузпа за 2:1.