Футболен трилър в Ротердам: Нидерландия удари Уелс в мач с 5 гола

Мемфис Депай се разписа в 93-ата минута, за да изстреля отбора си на върха

15.06.2022 | 07:27 Редактор: Тодор Петров

Нидерландия удари Уелс с 3:2 в драматичен мач от група 4 от Лига А на Лигата на нациите. "Лалетата" изиграха много силно първо полувреме в Ротердам, отправяйки цели 10 удара (от които 4 точни), но пък островитяните показа страхотна ефективност и се разписаха при единствената си стрелба за първите 45 минути.

Бренън Джонсън върна интригата в 26-ата минута, като преди това Ноа Ланг (17 минута) и Коуди Гакпо (23 минута) дадоха преднина на домакините.

Малко преди края на мача Маласия нацели Робъртс с глава в пеналта на домакините, без да играе с топката и Уелс получи дузпа. Гарет Бейл пое отговорността и не сбърка, вкарвайки в 92-ата минута в долния десен ъгъл.

Нидерландия обаче отвърна на удара и минута след това Мемфис Депай вкара след асистенция на Бергвайн, хвърляйки в дива радост зрителите по трибуните. Така Нидерландия събра 10 точки на върха, докато Уелс е на дъното с една точка. Белгия е със седем, а Полша - с 4.