Украйна е на една победа от класиране на Мондиала в Катар

Украинците победиха с 3:1 Шотландия при гостуването си в Глазгоу

02.06.2022 | 06:45 Редактор: Тодор Петров

Украйна ще играе на финала на плейофите и ще има възможност да се класира за Световното първенство по футбол в Катар през зимата. Тимът спечели с 3:1 гостуването си в Глазгоу срещу Шотландия и си осигури сблъсък с Уелс на 5 юни, който ще бъде решаващ.

Андрий Ярмоленко откри в 33-ата минута след перфектен пас от Малиновски и отличен прехвърлящ удар. Малко след началото на втората част Роман Яремчук се възползва от хубаво центриране и реализира с глава, останал на добра позиция на далечната греда.

Джон Макгин пропусна от чиста позиция за домакините, преди Калъм Макгрегър да върне интригата след удар и лоша намеса на вратаря, който не успя да избие топката добре и тя мина зад гърба му, а след това премина и зад голлинията.

Домакините се хвърлиха в атака, но дълбоко в добавеното време Довбюк ги довърши, останал сам срещу вратаря, изведен от Зинченко и така Украйна постигна важната победа.