"Селтик" стана шампион на Шотландия за 52-ри път в историята си, след като направи равенство 1:1 при гостуването си на "Дънди Юнайтед" в мач от 37-ия кръг на Висшата лига. По този начин играчите на Анте Постекоглу имат преднина от четири точки пред градския си съперник "Рейнджърс" кръг преди края.
Георгиос Гякумакис даде преднина на "Селтик" в 53-та минута, а Дилан Левит изравни в 72-та за крайното 1:1. По този начин "Селтик" стигна до шампионските медали, въпреки че започна сезона слабо и записа три загуби и едно равенство в първите седем кръга на първенството, а по Коледа тимът изоставаше с 6 точки от "Рейнджърс", пише БГНЕС.
"Рейнджърс" продължава да е най-успешният клуб в Шотландия с 55 шампионски титли.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Петкова: Посоката, в която управляващите тласкат страната, е един омагьосан кръг
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"
Никола Цолов отново с триумф във Формула 2
Борисов обяви: ГЕРБ гради алтернативно правителство за деня, в който ще управляваме
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Европейско-китайската мисия Smile достигна работна орбита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
Треската за имоти в Дубай се охлажда, но продавачите не свалят цените
Притисната от войната Украйна не просто модернизира енергетиката си, а я изгражда наново
Русия трупа дългове заради все по-големите разходи за войната в Украйна
Валута vs пари: Разликата, която повечето хора не разбират