С гол в 94-ата минута "Барселона" измъкна трите точки срещу "Бетис"

Така каталунците остават на второто място в класирането с 69 точки

08.05.2022 | 08:25 Редактор: Елеонора Танева

Жорди Алба вкара фамозен гол в 94-та минута, с който донесе победата на "Барселона" с 2:1 над "Бетис". Защитникът на каталунците се разписа от воле секунди преди края на срещата, след като в 75-та минута Ансу Фати бе дал аванс за тима му, а четири по-късно Марк Бартра изравни.

В средата на полувремето вратарят на домакините Клаудио Браво получи контузия и бе заменен.

Талантът Ансу Фати се появи в игра в 74-та минута и секунди по-късно направи 1:0. Сами четири минути по-късно Бетис изравни.

В 4-та минута на добавеното време Алба донесе трите точки на каталунците след фамозен гол. Дани Алвеш центрира от дясното крило към далечната греда, където Алба намери изящно топката от воле и я забоде в близкия ъгъл за 2:1.

Така "Барселона" остава на второто място в класирането с 69 точки, a третият "Севиля" е с 64 и предстоящо утре гостуване на "Виляреал". "Бетис" е на петата позиция с 58.