Самоубийствено равенство между "Царско село" и "Ботев" (Вр)

Борещите се за оставане отбори завършиха 1:1

25.04.2022 | 20:05 Редактор: Тодор Петров

Отборите на "Царско село" и "Ботев" (Вр) направиха безполезно за себе си реми 1:1 на комплекса край Околовръстното шосе в столицата. След мача от 28-ия кръг в четворката на изпадащите отбори в Първа лига врачани са предпоследни с 23 точки, засега на място за бараж за оставане, а "царете" са последни с 20.

Така и двата тима пропуснаха да се доближат до двойката Локомотив (Сф) - Пирин, които са на спасителните две места над тях.

Още във втората минута вратарят на домакините Ндиайе направи сериозна грешка, не успя да изрита добре топката и Браян Переа го прехвърли с далечен удар за 0:1.

Стигна се до последната минута, когато нарушение около границата на наказателното поле на "Ботев" бе преценено от ВАР върху линията, а това означаваше дузпа. Тя бе превърната в гол от Венцислав Христов и мачът приключи без победител - 1:1.