Експериментален "Юве" докосва финала за Купата след победа с автогол в 91-ата минута

Гостите от Торино бяха надиграни от "Фиорентина", но изкова безценна победа

03.03.2022 | 07:21 Редактор: Тодор Петров
Експериментален

"Ювентус" докосва финала за Купата на Италия, след като излъга с 1:0 Фиорентина на "Артемио Франки"  в първи полуфинален мач. "Бианконерите" стигнаха до успеха с автогол на Лоренцо Венути в 91-ата минута.

Домакините бяха по-добрият отбор на терена, създадоха повече голови възможности, уцелиха греда и определено трябва да съжаляват за крайния резултат. Гостите от Торино играха в експериментален състав, поради отсъствието на 8 титуляри заради контузии.

Това беше и първо завръщане на Душан Влахович във Флоренция след 80-милионния му трансфер в "Юве" през януари. Той беше бурно освиркван от тифозите на "виола" и за всички 90 минути му се отдаде само една възможност да се разпише, но я изпусна.

Реваншът ще се състои на 20 април, а в този турни правилото за гол на чужд терен е все още валидно.