"Пирин" си извоюва изключителни важни точки срещу "Локо" (Сф)

"Орлетата" победиха с 2:1 – крачка към оцеляването им в елита

21.02.2022 | 20:00 Редактор: Здравко Черкезов

"Пирин" направи важна крачка към оцеляването си в елита, след като победи "Локомотив" (Сф) с 2:1 в мач от 20-ия кръг на първенството и го изпревари в класирането.

Благоевградчани откриха резултата в седмата минута. Разписа се Христофор Хубчев, който засече центриране от ъглов удар на Антон Карачанаков и с глава прати топката във вратата, пазена от Александър Любенов.

"Пирин" удвои преднината си в 65-ата минута отново след корнер. Карачанаков центрира в наказателното поле на столичните "железничари", където Александър Дюлгеров отклони с глава към Петър Занев, който отблизо вкара за 2:0.

В 70-ата минута Октавио намали пасива на "локомотивци" с фантастичен гол от над 30 метра. Ударът му не остави шаносве на стража на благоевградчани Янко Георгиев.

В класирането "Пирин" е 11-и с 19 точки, колкото има и 12-ия "Локомотив" (София), но "орлетата" са с по-добра голова разлика.

Снимка: Lap.bg