"Левски" стартира 2022 г. с победа срещу 10 от "Локо" (Пд)

Сблъсъкът на "Герена" беше изключително интригуващ

19.02.2022 | 17:11 Редактор: Теодора Патронова

Пред над 10 000 фенове "Левски" започна по фантастичен начин пролетния дял на efbet Лига, след като победи с 2:1 "Локомотив" (Пловдив).

Сблъсъкът на "Герена" беше изключително интригуващ през първото полувреме, когато се случиха повечето интересни неща. Гостите останаха с човек по-малко на терена още в 20-ата минута, след като Мартин Паскалев получи директен червен картон за фаул срещу откъсващия се сам срещу вратаря Билал Бари.

От последвалия фаул Марин Петков уцели стената, но при добавката Андриан Краев откри резултата. "Смърфовете" не се предадоха и след половин час игра току-що появилият се в игра Милощ Петрович вкара след корнер за 1:1.

Отговорът на "Левски" беше светкавичен. Само 120 секунди по-късно новото попълнение Филип Кръстев с фамозен гол донесе успеха за "сините".

С него 26-кратният шампион на България събра 29 точки и се намира на 6-то място в класирането. Локо (Пловдив) остава с 25 пункта и заема 8-ма позиция. В следващия кръг хората на Станимир Стоилов гостуват на ЦСКА 1948, докато "черно-белите" приемат Царско село.

Преди мача "Левски" отбеляза 149-годишнината от обесването на Васил Левски, след което многобройното шествие тръгна към "Герена".