"Селтик" разби "Рейнджърс" и оглави класирането в Шотландия

"Детелините" вкараха 3 гола за едно полувреме

03.02.2022 | 08:40 Редактор: Тодор Петров

"Селтик" срази големия си съперник "Рейнджърс" с 3:0 в суперсблъсъка на шотландския футбол и излезе начело в класирането.

"Детелините" изиграха великолепно първо полувреме, в което вкараха и трите си гола, а с това си осигуриха победата. Японецът Рео Хатате се превърна в герой, след като вкара два гола и направи асистенция. Той откри още в 5-ата минута, когато след корнер топката бе избита към него и той се възползва, за да вкара с прецизен изстрел.

Останалите две попадения дойдоха в последните минути на първата част. В 42-ата Хатате отправи убийствен шут от около 25 метра и намери далечния ъгъл вкарвайки за 2:0.

Почти веднага след това Абада вкара и за 3:0 с удар отблизо и пас на Хатате, след като защитата на шампионите се оказа твърде статична.

Така "Селтик" оглави класирането след 24-ия кръг с 57 точки, докато шампионите останаха с 56 и вече трябва да наваксват, предаде gol.bg.