Силна игра на Везенков донесе първа победа на "Олимпиакос" като гост в Евролигата

Гърците се наложиха убедително над "Олимпия" в Милано с 93:72

26.11.2021 | 22:12 Редактор: Здравко Черкезов

Александър Везенков, който не игра за България срещу Литва, отново направи силен мач в Евролигата при първата победа на "Олимпиакос" като гост.

Гърците се наложиха убедително над "Олимпия" в Милано с 93:72.  Българското крило игра 24 минути, като отбеляза 12 точки и се отчете с 5 борби.

"Олимпиакос" започна силно и натрупа преднина от 15 точки до почивката. До края гръцкият гранд не допусна изненада и се задоволи да поддържа аванса си до финалната сирена на мача.

За "Олимпиакос" най-резултатен беше Янулис Ларендзакис с 18 точки, а Тайлър Дорси вкара 14. Шавон Шийлдс беше над всички за "Олимпия" (Милано) с 26 точки.

Осмата победа за тима от Пирея от началото на надпреварата го изведе на трето място във временто класиране, непосредствено след лидерите – "Барселона" и "Реал" (Мадрид). "Олимпия" (Милано) има същия актив – осем победи и четири загуби и заема четвъртата позиция.