"Левски" и "Ботев" (Вр) се занулиха на "Герена" в мач с 2 пропуснати дузпи

След равенството хората на Станимир Стоилов заемат 8-о място в класирането

22.11.2021 | 19:30 Редактор: Здравко Черкезов

"Левски" не успя да победи у дома "Ботев" (Враца) в среща от 15-ия кръг на efbet Лига.

Голове на "Герена" не паднаха – 0:0, въпреки че и двата отбора имаха отлични шансове, включително и дузпи. Но в 8-ата минута Николай Михайлов хвана удара от бялата точка на Дориан Бабунски, който стреля в долния десен ъгъл.

В 72-рата минута и "сините" получиха наказателен удар. Изпълнението на Борислав Цонев беше идентично като на македонския национал и Красимир Костов спаси. Въобще, двамата вратари бяха изключителни тази вечер и тотално отчаяха нападателите. Другата лоша новина за Левски е контузията на Георги Миланов, който в края на първото полувреме беше изнесен на носилка.

След равенството хората на Станимир Стоилов заемат 8-о място в класирането, докато врачани прекъснаха серията си от две поредни загуби и се намират на предпоследната 13-а позиция с 12 т.

В следващия кръг "Левски" гостува на "Арда" (Кърджали), докато "Ботев" приема "Царско село".