Драгомир Петров прати Педро Граньо в безсъзнание (обновена)

Двамата не чакаха дълго време и от самото начало се впуснаха в атаки

22.05.2021 | 22:02 Редактор: Юлия Христова

Драгомир Петров записа впечатляваща победа на SENSHI 8. В двубоя в категория до 70 килограма българинът срази испанската звезда Педро Граньо с брутален нокаут в края на втория рунд. Сблъсъкът се проведе по правилника на KWU Full contact.

27-годишният Петров демонстрира страхотна форма и показа, че не случайно през 2019-а стана европейски шампион по муай тай и №1 в състезанията на Wizard Pro и Max Fight Pro. Драго наложи волята си над 33-годишния си опонент, който е бивш шампион от европейската верига Mix fight, като е бил и №1 по кикбокс в родината си.

Двамата не чакаха дълго време и от самото начало се впуснаха в атаки. В първата минута Петров успя да вкара хубави удари с кикове в тялото, като притисна съперника си в ъгъла с много мощни колена. Граньо обаче удържа на бруталната серия, след което страхотна нова серия, този път с леви и десни прави разклатиха сериозно испанеца.

Драго продължи да доминира и минута преди края на рунда изпрати съперника си в нокдаун, като останаха и съмнения за отказване от страна на испанеца. Такова не последва, но след отлично дясно кроше Петров го прати на пода и за втори път в нокдаун, а единствено гонгът спаси Педро от поражението.

Усещайки доминацията си, българинът се хвърли мощно в атаки от началото на втория рунд, но испанецът като по чудо остана на краката си. Петров отлично редуваше кикове с тежки крошета, а Граньо продължаваше да се поклаща, но не и да пада. Канонадата от удари продължи с пълна сила преди да се стигне до логичната развръзка – мощен десен кик в главата на испанеца и 20 секунди преди края на втория рунд двубоят приключи.

Зрелищен нокаут в полза на Драгомир Петров и впечатляваща победа. Наложи се медицинският екип да се намесва в продължение на 4-5 минути, за да може испанецът все пак да се изправи на крака, пише boec.bg.

Ахмед Крънич победи Бадр Фердаус след допълнителен рунд в интригуваща битка на SENSHI 8. Двамата премериха сили по правилата на KWU FULL CONTACT в тежка категория над 95 килограма.

Хотел „Маринела“ в София посрещна поредното издание на международните галавечери.

Бойците започнаха предпазливо. Минута след началото Крънич заби мае гери в тялото на Фердаус и го прати на пода. Отговорът бе мигновенен – нидерландецът вкара отлична серия от три крошета и записа нокдаун на сметката си. Съдията Захари Дамянов се увери, че Ахмед може да продължи. Фердаус придоби увереност, но Крънич повтори мае герито от минута по-рано и резултатът беше идентичен. За първи път от много време някой създаде толкова проблеми на Крънич в рамките на рунд.

Втората част стартира вихрено за Фердаус. Възпитаникът на Петер Артс пласира още една добра комбинация ляв-десен и разклати съперника си, който заби два опасни лоу кика. До края на рунда двамата опитаха атрактивни изпъления, които са нетипични за бойци от тежка категория.

Крънич започна много смело третия рунд и прати отново на пода Бадр с трето мае гери. Босненецът видя, че противникът се измори и натисна здраво педала на газта. В последната минута от мача… Крънич свали още два пъти на пода нидерландеца с идентично мае гери.

Съдиите решиха, че ще се изиграе допълнителен рунд, защото по правилник мачовете не могат да завършват наравно.

В него Фердаус падна, но този път от вътрешен лоу кик. Крънич продължи да бъде настоятелен и да притиска нидерландеца. В средата на частта притисна Бадр в ъгъла. Двамата видимо бяха много изтощени, но продължиха да дават всичко от себе си и не пестиха усилия. В края на допълнителния рунд на всеки беше ясно, че Ахмед Крънич беше по-добрият и решението бе за него.

Артьом Пашпорин наложи волята си след 3 рунда над Фархад Ахмеджанов в шестия мач от галавечерта на SENSHI 8. Руснакът, който излезе на ринга като каубой, ликува с трофея при 70 килограмовите по правилата на KWU SENSHI, след като бе по-добрият в битката с „Индианеца“ от Беларус.

Срещата започна с известно проучване между двамата, които в първата минута „опипваха почвата“ и преценяваха противника. Пашпорин опита пръв да повиши темпото, като търсеше комбинация от леви и десни прави, в съчетание с лоу кикове и маваши гери, но всеки от тях срещаше ръкавиците на Ахмеджанов. Руснакът, който е многократен световен шампион по муай тай и номер 1 в света от шампионатите W5, GPRO, S1, както и интерконтинентален шампион от WKU и Европейски шампион от WMC, бе по-активният, но така и не съумя да разбие гарда на съперника си.

Във втория рунд Ахмеджанов, който от своя страна е двукратен национален шампион по муай тай на Беларус, има шампионска WAKO купа от първенството на организацията през 2013 година и е Световен WTFK шампион в категория до 74 кг, демонстрира по-активни действия. Беларусинът повиши темпото, но това вървеше и с пропуски в защитата му. Пашпорин записа няколко точни попадения с ляв и десен прав в главата на съперника си, с което заслужи аплодисментите на публиката в залата.

Руската звезда усети предимството си в третия рунд и започна да доминира с точни попадения в главата на Ахмеджанов. Беларусинът продължи да върви напред, но така и не съумяваше да нанася щети на съперника си. Вместо това той бе този, който търпеше пораженията, за да се стигне и до логичната развръзка – победа по точки за Артьом Пашпорин.

Атанас Божилов победи Марио Нани със съдийско решение в интригуваща битка на SENSHI 8. Двамата премериха сили по правилата на KWU FULL CONTACT в категория до 75 килограма.

Божилов притисна съперника от началото, но португалецът добре контраатакуваше. Наката разчиташе много на краката си в началото на битката. Бургазлията контролираше темпото и взе средата на ринга. Марио вкара добра комбинация в средата на откриващия рунд, като добре чу съветите от ъгъла си. Божилов успя да завърши отлично частта с няколко ефектни атаки.

Нани смени гарда, но това не доведе до промяна и се върна в оригиналната си позиция. Португалецът атакуваше хаотични и в рунд №2, докато капитанът на българския национален отбор по кикбокс методично трупаше предимство. Мощен негов лоу кик нарани съперника в средата на частта. Марио се опита да прикрие болката, но без успех. Подобно на първата част пласира ритник след гонга и това подразни част от феновете.

Наката бе преценил добре силите си и не намали темпото през финалните три минути.

Играта му в защита продължи да е вес така прецизна, а обраните му действия в атака тормозеха португалеца. Последната минута беше много силна за бургазлията и той разклати сериозно Марио Нани. „Ел Капитано“ завърши с много високо темпо битката и заслужено съдийското решение беше в негова полза.

Един от най-добрите кикбокс бойци на България – Едуард Алексанян постигна зрелищна победа на SENSHI 8. Родната звезда, който тази година покори европейския връх при професионалистите, след като през февруари завоюва пояса на WAKO PRO в стил К-1 в кат. до 81.4 кг, ликува в осмия двубой от галавечерта. Националният ни шампион по кикбокс и победител на „Saveges Kickboxing“ срази Мадалин Могос от Румъния. Двубоят им се проведе по правилaта KWU Full Contact в кат. до 80 кг.

Двамата нямаха никакво намерение да губят време и се хвърлиха с размени на удари от самото начало. Алексанян заложи на хубави лоу кикове, които редуваше с комбинации с ляв и десен прав в тялото на румънеца. Могос опитваше по-редки атаки, видимо респектиран от визитката на българина, макар в средата на рунда да направи и една успешна комбинация, завършила с ъперкът в главата му.

Във втория рунд Алексанян показа и значително разнообразие, вкарвайки летящо коляно в главата на съперника си. Румънецът опита да повтори движението, но бе засечен с ляв прав, след което Едуард тръгна в атака и засипа с точни попадения Могос, вземайки очевиден превес. Родният шампион продължи да доминира и завърши успешно частта.

В третия рунд Алексанян демонстрира и по-добра физическа подготовка. Той не спря да атакува, като отново редуваше хубави комбинации с ляво и дясно кроше, както и с кикове, които попадаха директно в тялото и главата на румънеца. Предимството му бе повече от видимо, а румънецът може да е доволен, че въпреки всички удари, които понесе, така и не падна на пода в нокдаун.

Убедителна и красива победа за Едуард Алексанян.

Един от най-опитните и солидни бойци по кикбокс на планетата – Андрей Чехонин постигна експресна победа на SENSHI 8. Руснакът, който във визитката си има световни титли по кикбокс на WAKO и WAKO PRO, сребърен медал от турнира „Tatneft Cup“ през 2015 г, втори дан в карате киокушин и над 50 купи зад гърба си, срази за по-малко от рунд класния португалец Рикардо Фернандес. Битката им се проведе по правилника на KWU Full Cotact в категория до 85 килограма.

Фернандес не успя да защити визитката си, предвид че е световен кикбокс и европейски К-1 шампион, както и шампион по кикбокс на Иберийския полуостров. Португалецът не издържа на изключително тежките кикове, които Чехонин успя да пласира буквално за отрицателно време. Срещата приключи малко след нейното начало, след добра комбинация на руската звезда с кик в корема на Фернандес, който не успя да се възстанови от тежкото попадение, което инкасира.

Димитър Пенчев взе ценна победа срещу Петър Стойков в главното събитие на SENSHI 8. Двамата премериха сили по правилата на KWU FULL CONTACT в категория до 70 килограма и вдигнаха залата на крака в рамките на три рунда.

Мачът оправда големите очаквания, предвид противопоставянето на двама настоящи европейски шампиони на К-1.

Бойците започнаха с лоу кикове. Стойков стъпваше само напред и се опита да наложи темпото си, но Пенчев добре го контрираше. Голяма част от откриващия рунд премина много равностойно и нито един от съперниците не допусна отпускане за миг.

Удар в тялото – дясно кроше, това беше най-често търсената комбинация от Димитър в първите 3 минути. Стойков опита спининг бек фист с гонга, но пропусна. Малко преди това той пласира страховит ритник в тялото на съперника.

Петър продължи да натиска с началото на втората част. Пенчев се придържаше към тактиката си на изчакване. Боецът на СК „Скорпион“ отстъпваше и захождаще, пропусна удар с въртене, който можеше да бъде нокаут. Съдията Семи Шилт на моменти не успяваше да разтърве бойците. Лявото око на Димитър Пенчев пък се поду след дясното дясно кроше през три минути.

Рунд №3 започна с нова атака на Стойков, който притисна съперника си в ъгъла. Звездата на SENSHI все така трупаше предимство. Пенчев се хвърли по-сериозно в атака в средата на частта, но Стойков добре потърси клинча.

В следващото си нападение пусна маваши гери, което Петър едва блокира. В последната минута боецът на „Армеец“ се беше изморил доста и отстъпи инициативата. Дори тогава успя да забие коляно в главата на съперника. Същото стори и Димитър Пенчев, но секунда по-късно беше пратен на пода. Останаха съмнения дали беше след чист удар или подхлъзване.

Така след много успорвани три рунда Пенчев взе победата с решение.

SENSHI 8 се провежда със съдействието на Професионалната лига на Световния киокушин съюз (KWU International Professional League) с председател Шихан Иво Каменов, както и със специалната подкрепа на ЗАД „Армеец“, MAX Sport, „България Еър“ и М Кар Груп – BWM дилър.

Медийни партньори на събитието са Boec.bg и Boec.com, националната телевизия Bulgaria ON AIR, американската онлайн телевизия за бойни спортове FITE, Gol.bg, Topsport.bg, Kwunion.com, Russian Union Of Martial Arts и информационния портал Kyokushin Karate News.