Финалът на Лига Европа: Фаворитът "Манчестър Юнайтед" срещу изненадата "Виляреал"

Англичаните отстъпиха с 2:3 на "Рома" в реванша, а "жълтата подводница" стигна до 0:0 в Лондон

07.05.2021 | 08:15 Редактор: Тодор Петров

Английският "Манчестър Юнайтед" срещу испанския "Виляреал" - това е финалът в турнира Лига Европа тази година.

"Рома" победи "Манчестър Юнайтед" с 3:2 в полуфиналната среща реванш на стадион "Олимпико" в Рим. На "Олд Трафорд" обаче англичаните постигнаха убедителна победа с 6:2 и с общ резултат 8:5 продължават напред.

През първата част Кавани изведе гостите напред с гол в 39-ата минута. Един Джеко(57') и Кристанте (60') направиха пълен обрат, но Кавани се разписа още веднъж в 68-ата минута и секна надеждите за "вълците". Все пак "Рома" стигна до успеха седем минути преди края, след като Алекс Телеш си отбеляза автогол.

"Арсенал" не успя да победи "Виляреал" на своя "Емиратс" - 0:0. Миналата седмица "топчиите" отстъпиха с 1:2 в Испания и след нулево равенство напускат надпреварата крачка преди сблъсъка за трофея.

Двубоят не предложи много интересни ситуации, а късметът обърна гръб на Обамеянг, който на два пъти нацели страничната греда. Това е първи финал в исторически план за "жълтата подводница" в Лига Европа.