"Арсенал" попиля "Славия" (Прага) и е на полуфинал в ЛЕ срещу "Виляреал"

"Жълтата подводница" се наложи с 2:1 въщи над "Динамо" (Загреб)

16.04.2021 | 07:13 Редактор: Тодор Петров

"Арсенал" разби "Славия" (Прага) с 4:0 насред Чехия, за да се класира по категоричен начин за полуфиналите на Лига Европа. Това без съмнение бе един от най-добрите мачове на отбора през сезона.

Хората на Микел Артета не оставиха съмнение в превъзходството си, като реализира 3 гола само за 7 минути в средата на първото полувреме и с общ резултат 5:1 продължиха напред.

Александър Лаказет вкара два гола за успеха, а по веднъж се разписаха Никола Пепе и Букайо Сака. Домакините пък бяха далеч от представянето си, с което измъкнаха 1:1 преди седмица, пише gol.bg.

На полуфинал "Арсенал" излиза срещу "Виляреал". "Жълтата подводница" се наложи с 2:1 у дома над "Динамо" (Загреб). В първия мач испанският тим записа успех с 1:0.