"Лудогорец" отнесе "Левски" с 3:0, Лига Европа се отдалечава от "сините"

Това е 15-ти пореден мач за "орлите" без загуба от столичани в редовното време

08.07.2020 | 20:55 Редактор: Ивет Арабова

"Лудогорец" разби с 3:0 "Левски" в дербито от 30-ия кръг на Първа лига, играно в Разград.

Головете за домакините отбелязаха Козмин Моци в 26-ата минута от дузпа, Мавис Чибота в 66-ата минута и Дан Битон (75). Така "сините" се отдалечават от квотите за Лига Европа за новия сезон.

26-кратният шампион на България остава с 53 точки, колкото има и ЦСКА, а "Славия" е с 52 т. "Червените" и "белите" обаче са с мач по-малко, съответно с "Локомотив" в Пловдив и с "Берое" в Стара Загора, предава Gol.bg.

Лудогорец пък записа 35-та поредна среща без загуба в първенството, от които постигна 23 победи. Освен това "орлите" записаха 15-ти пореден мач без загуба от "Левски" в редовното време. Това беше и най-голямата загуба на "сините" в Разград и общо 11-та от 16 двубоя.