София отбелязва 135 години от Освобождението си

В столицата ще има поредица прояви.

04.01.2013 • 09:07
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
София отбелязва 135 години от Освобождението си
София отбелязва 135 години от Освобождението си

На днешния ден се навършват 135 години от Освобождението на София от османско владичество. Годишнината ще бъде отбелязана с поредица от прояви в столицата.

В столичната митрополитска катедрала „Св. Неделя” часа ще бъде отслужен тържествен благодарствен молебен, на който ще присъстват председателят на Народното събрание Цецка Цачева и кметът на Столична община Йорданка Фандъкова.

В 10.30 часа ще се проведе литийно шествие от храма до Паметника на българския опълченец и празнично биене на камбаните на централните софийски храмове. След това ще започне и празничната програма.

Заради литийното шествие от 10.30 до 11.30 се въвеждат промени в организацията на движението по маршрута от храма "Света Неделя", по ул. "Съборна", ул. "Леге", пл. "А. Буров", бул. "Цар Освободител", ул. "Г.С.Раковски", до Паметника на българския опълченец.


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички