Google Inc. планира да започне да прави коли без шофьори за ползване под наем по наем през 2016, съобщи Bloomberg. Компанията смята да създаде автоматичните коли като конкуренция на Uber.
Компанията за коли без шофьори ще бъде самостоятелна и част от новата структура на Alphabet, съобщава Bloomberg, цитирайки неназован източник, запознат със стратегията.
Сан Франциско и Остин, Тексас са най-вероятните градове, където ще бъде пусната услугата, която ще се предоставя с големи и малки автомобили. Първите коли ще бъдат пуснати за ползване в университетски кампуси, военни бази или казарми.
Цялата автоиндустрия се стреми да влезе на новия пазар и не е чудно, че един от гигантите на Силициевата долина се насочва в тази посока.
През август 2015 базираната в Маунтън Вю, Калифорния се трансформира в конгломерат под името Alphabet. Тя ще обедини няколко от високотехнологичните дейности в самостоятелни компании в портфолиото на Alphabet, включително подразделението за роботика, здравната компания Verily, Google Ventures и Google Capital, както и търсачката.
Как Русия е проникнала в iPhone на дисидент с помощта на забранена израелска технология
Жълт код за жега в 14 български области
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
Груповата фаза на Мондиала приключи! Вижте всички 1/16-финали
Честваме паметта на светите безсребърници Кир и Йоан, и на свети Сергий Магистър
Почти 19 години работа за собствен дом: Къде в Европа жилищата са най-недостъпни?
Кои са най-опасните храни на крак през лятото
Стоянович: Храним се по начина, по който мислим - с отпадъци
Дроновете претоварват руската ПВО и Кремъл вече не може да крие войната
Израел и Ливан сключиха споразумение за прекратяване на военните действия
Зеленски: През седмицата Русия е атакувала Украйна с 1400 дрона и 1500 управляеми авиобомби
Кадър на деня за 27 юни