Безпилотните роботаксита на Мъск вече превозват пътници в САЩ (ВИДЕО)

Автомобилите са с изкуствен интелект

23.06.2025 • 13:50 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Милиардерът Илън Мъск пусна в движение безпилотни роботизирани таксита в град Остин, щата Тексас.

Автомобилите, управлявани от изкуствен интелект, излязоха по улиците на столицата на щата Тексас в неделя.

По-рано Мъск заяви, че производството на роботаксита ще започне едва през 2026 г. Безпилотните автомобили са разработка на принадлежащата на Мъск компания Tesla.

"Фиксираната такса за клиентите ще бъде 4 долара и 2 цента", съобщи Мъск в социалната мрежа.

Планира се да бъдат пуснати около 10 автомобила. Маршрутът ще бъде изготвен така, че да се избягват опасни и сложни участъци.

В случай на възникване на проблеми управлението на роботаксито ще бъде поето от оператор. Услугата може да се ползва чрез специално приложение.

Четете повече в megavselena.bg.

Снимка: Reuters


  • Последни
  • Четени
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички