Временно ограничение за броя туитове, които потребителите могат да прочетат за един ден в социалната мрежа Twitter, въвежда собственикът ѝ Илън Мъск, предаде Ройтерс.
В свой туит той информира, че непотвърдените акаунти вече са ограничени до четене на 1000 публикации на ден. За новите непотвърдени акаунти броят е 500. Акаунтите със статус "потвърден" в момента са ограничени до 10 000 публикации на ден.
Технологичният милиардер първоначално постави по-строги ограничения - 300, 600 и 6000 четения, но ги промени в рамките на часове след обявяването на хода, пише "Труд".
По думите му временните ограничения са за справяне с "екстремни нива на изчерпване на данни и манипулиране на системата", но не обясни какво има предвид. Според Би Би Си става въпрос за изчерпване на големи количества данни, използвани от компаниите за изкуствен интелект (AI) за обучение на големи езикови модели, които захранват чатботове като ChatGPT на Open AI с информация от интернет за множество реални човешки разговори.
Снимка: БГНЕС
4 знака, че шефът ви се надява да напуснете сами
Левски стартита контролите с 4:0 срещу Академик Свищов
Защо много хора се чувстват по-привлекателни след 40?
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
НАСА разширява партньорството си с частния сектор за сателитни данни
30 пияни и дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Децата на „Моряците“ и приятели събира над 150 деца на сцена във Варна
Исторически успех за българската медицинска генетика: Асистент от МУ–Варна с престижна награда
Хванаха шофьор с автомобил, който не е регистриран по надлежния ред
Какво време ни очаква в събота?
Европейските борси записаха понижения след отлагането на преговорите между САЩ и Иран
Румен Радев: България няма да подкрепи санкции срещу Вагит Алекперов
Подписаха договорите за разширяването на метрото в "Люлин"
Милиардите на Revolut показват, че регулаторите не са фатални за иновациите