Петима журналисти на катарската телевизия "Ал Джазира", включително известният репортер Анас ал-Шариф, са били убити при израелски удар до болницата в град Газа. Израелските военни потвърдиха, че са атакували Ал-Шариф, като заявиха, че той е ръководел терористична клетка на "Хамас".
Армията твърди, че е разкрила разузнавателна информация и документи, които доказват принадлежността на шестима журналисти към терористични организации. При удара е бил убит и репортер на свободна практика, работил за местни медии.
Самият Анас ал-Шариф и неговата телевизия винаги са отричали обвиненията, а известен кореспондент на Би Би Си в региона нарече доказателствата срещу журналиста неубедителни.
Атаката беше осъдена и от ООН и от организацията "Репортери без граници".
Колко струва семейният скандал? Бруклин Бекъм прибра впечатляващ хонорар
Оливия Уайлд издаде защо с Джейсън Съдейкис са се разделили
Бойко Найденов: Ако има намеса на украинския посланик за Невзоров е абсурд
Хората, които харесват лук, по-рядко развиват диабет и високо кръвно
ЗИКДБ ще обжалва решението на КЗК в защита на проекта за Националната детска болница
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на Националната детска болница
Лекари от „Пирогов“ спасиха бременна с травматична фрактура на поясен прешлен
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Космическият телескоп „Нанси Грейс Роман“ на НАСА вече е във Флорида
Русия обяви готовност за нови преговори с Украйна
Египетски самолет кацна аварийно в Горна Оряховица
Лекари спасиха бременна след тежка катастрофа
Жалбата за "Парад на гордостта" във Варна остана без разглеждане
Никола Цолов може да се състезава във Формула 1 още догодина
Българската металургия се модернизира, но страда от недостиг на млади специалисти
Цените на златото и среброто се сриват заради опасения от повишаване на лихвите
Тръмп осигурява заеми за 17,5 млрд. долара за изграждане на големи ядрени реактори в САЩ
Рекордният ръст на батериите в Европа продължава и още няма признаци за насищане