Кортежът на украинския президент Володимир Зеленски е попаднал под руска ракетна атака в Одеса, съобщи "Protothema", като припомня, че по-рано през деня в страната пристигна гръцка делегация, водена от премиера на южната ни съседка Кириакос Мицотакис.
"Няма проблем със сигурността на министър-председателя и гръцката мисия", уверяват официални правителствени източници на изданието.
"Всички сме добре", заяви и държавният министър Ставрос Папаставру, част от гръцката делегация, пристигнала в Украйна при условия на "изключителна секретност".
Освен Мицотакис в делегацията са включени още осем души и тяхната охрана. Срещата между Кириакос Мицотакис и Володимир Зеленски е проведена нормално. Двамата лидери ще дадат пресконференция, която няма да бъде предавана на живо от съображения за сигурност. Разговорът им е продължил половин час повече от предвиденото. В рамките му Мицотакис е потвърдил, че Гърция ще продължи да подкрепя Украйна в рамките на своите възможности и без да отслабва собствената си отбранителна мощ. В същото време той е подчертал, че Гърция подкрепя европейската и евроатлантическата перспектива на Украйна.
Мицотакис и Зеленски са посетили строителен комплекс, ударен от руски дрон миналата събота, и са положили цветя в памет на 12-те жертви на атаката. Гръцкият премиер пристигна в Украйна рано сутринта за визита, която по план трябва да продължи няколко часа. Срещата му със Зеленски е била на пристанището в Одеса.
Малко след началото на официалната програма на делегацията са прозвучали сирени за въздушна атака. Официално потвърждение за удара по кортежа на Зеленски няма към настоящия момент. Програмата на гръцката делегация в Украйна е продължила по план, въпреки инцидента, предаде "Фокус".
Снимка: БГНЕС
Много горещо днес, чакат се рекордни жеги
Защо Перу отхвърли американските Abrams и германските танкове Leopard 2
Моден триумф: Кралица Летисия блесна с ослепителна червена рокля
ИПБ: Сънната апнея да бъде призната като риск за пътната безопасност
Експериментална дъвка намалява HPV и бактерии в устата
Фруктозата подпомага метастазирането рака на яйчниците
Кърменето дава това, което никое друго хранене не може
Как да се предпазим от опасните последици на жегата?
Китай се утвърждава като световен лидер в производството на хуманоидни роботи
Кашалотите са най-шумните животни на планетата
Краят на света според Бредбъри: Избегнахме ли ядрена катастрофа на 4 август 2026 г.
Най-голямата дигитална камера в света, тази на „Вера Рубин“, засне над 650 000 галактики
Близо наполовина са намлели кражбите с взлом в ЕС за последното десетилетие
Електронната шофьорска книжка влиза в сила от 2030 г. в ЕС
Продължаваме да сме с най-ниската минимална работна заплата в ЕС
Ново 20: Полицаи се маскират като растения, за да ловят шофьори-нарушители
Внимание! Магнитна буря връхлита Земята днес и утре
Капиталовите разходи на SpaceX притесняват инвеститорите
AMD подобрява резултатите, но прогнозата за третото тримесечие разочарова инвеститорите
САЩ са изстреляли много от ракетите си и могат да останат "без карти" след войната в Иран
Dow Jones и S&P 500 достигнаха нови рекордни стойности