Ръководителят на проруските сепаратисти в Източна Украйна Денис Пушилин потвърди днес смъртта на руски генерал в тази област, в която силите на Москва водят мащабна офанзивна срещу силите на Киев, предаде Франс прес.
В съобщение, публикувано в социалната мрежа Телеграм, Пушилин изрази своите искрени съболезнования към близките на генерал Роман Кутузов.
"Докато нашите генерали се бият редом до войниците, нашата страната и нашата нация ще са непобедими", допълни ръководителят на проруските сепаратисти.
За смъртта на Кутузов бе съобщено още в неделя, но досега нямаше потвърждение от официален източник.
Новината за смъртта на генерала идва в момент, в който руските сили и техните съюзници, проруските сепаратисти, щурмуват населени места в Донбас, като по-специално се водят тежки боеве в Северодонецк.
Няколко високопоставени офицери от руската армия бяха убити от началото на инвазията. Техният точен брой не е известен, тъй като руските власти рядко съобщават за понесените загуби в Украйна, съобщава БТА.
В края на март беше почетена паметта на заместник-командира на руската флота в Черно море - Андрей Палий, загинал в битка близо до Мариупол, като церемонията тогава се състоя в анексирания Крим. А през април в Санкт Петербург се състоя погребението на генерал Владимир Фролов и по този повод местните власти казаха, че неговата смърт в Украйна е била героична.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Как Сирски води войната: Между военните успехи и критиките за големи загуби
Майката на Бени Бланко го накарала да се омъжи за Селена Гомес
Пенелопе Крус и Оливия Уайлд блестят с впечатляващи визии на червения килим
Кристиано Роналдо разкри трогателния начин, по който винаги носи децата си със себе си
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море
Основните причини за смърт сред българите са болестите на органите на кръвообращението
ЕС открива процедура за свръхдефицит срещу България
"Евронюз": С позицията си за патриарх Кирил Радев усложнява преговорите в ЕС за санкциите срещу Русия
Невиждани горещини в Европа: Температурите достигнаха 45 градуса, жертвите вече са 212
От космоса: Черно море и Босфора в млечносин тюркоаз
Nasdaq задълбочава спада си, след като OpenAI реши да отложи излизането на борсата
Половината от енергията в Китай ще бъде зелена до 2030 г.
Стоил Цицелков: Разочарованието тласна Перу надясно, но не с идеологически завой
Рекордните горещини топят напредъка на френските националисти