Предприемач от Ню Йорк и партньор планира да разруши хотел Grand Hyatt в Ню Йорк, който даде началото на кариерата на американския президент Доналд Тръмп в недвижимите имоти в Манхатън преди десетилетия, съобщиха двете компании, цитирани от Ройтерс.
Строителната компания TF Cornerstone и MSD Partners, която управлява активите на основателя на Dell Technologies Майкъл Дел и на семейството му, съобщиха, че ще създадат 186 хил. кв. м офиси и търговски площи, както и нов луксозен Grand Hyatt Hotel.
Преустройството ще бъде осъществено в сътрудничество с филиал на Hyatt Hotels Corp, съобщиха TF Cornerstone и в комюнике.
Grand Hyatt се намира на изток от гара Grand Central на 42-а улица и преди това там се помещаваше Commodore Hotel, порутена каменна сграда от 1919 г., която Тръмп възстанови и я снабди със стъклена фасада след придобиването й през 1978 г.
Хотелът беше първия успех на Тръмп в Манхатън, след като започна кариерата си в имотния бизнес с баща си, богат предприемач от нюйоркския квартал Куинс, където е израснал президентът. С навлизането в Манхатън Тръмп си спечели име на бизнесмен и привлече вниманието на таблоидите върху себе си, пише още Investor.bg
Новата сграда ще разполага с нови входове за метрото и подобрена връзка със системата на метрото под Grand Central, както и със значително повишаване на приходите от данъци, казва се в съобщението.
Проектът е още една стъпка към съживяването на Източен Мидтаун, където до Grand Central се издига 427-метровият небостъргач One Vanderbilt, а JPMorgan Chase & Co планира да изгради нова централа близо до Park Avenue.
За началото на строителството е необходимо одобрение от властите в града и щата, както и осигуряването на финансиране, казва се още в съобщението.
"Проектът ще привлече нови наематели на офиси, включително такива, които преди това са обмисляли да се насочат към Hudson Yards", казва Майърс Мермел, главен изпълнителен директор и съосновател на TenantWise, консултантска компания в областта на недвижимите имоти. „Това ще утвърди Източен Мидтаун като водещ офис квартал“, допълва той.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК.
Снимка: Pixabay
Хванаха Вучич да казва на Урсула, че е получил обаждане от Москва, тя го скастри ВИДЕО
Отличиха А1 с признанието True Leader в телекомуникациите за 2024 година
Зафиров, БСП: Последните седмици бяха преломни, чухме гласа на гражданите
От Кремъл: Спиране на огъня само ако украинските сили се изтеглят от Донбас
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Разкриха влиянието на Марс върху климата на Земята
НАСА да изпрати хора на Марс възможно най-скоро
Нов вид миниатюрна жаба е открит в Южна Бразилия
Рекорд: Китай изстреля три ракети в Космоса за един ден
БСП: За нас е много важно бюджетът да бъде приет
От ЕК са категорични: България влиза в Еврозоната, няма връщане назад
Радев започва с консултациите за служебен кабинет още в понеделник
Варна има нужда от ел. бусове за изпълняване на социалните услуги в града
United Group назначава Брус Хъмфрис на позицията старши вицепрезидент „Човешки капитал“
Георги Гагов: След 1 януари може да има леко поскъпване на чаша кафе с 5% до 8%
Президентът започва консултации с парламентарните групи на 15 декември
Отрицателните цени забавят бума при соларните централи в ЕС през 2025 г.