В момента депутатите са в лятна ваканция, а обстановката е тиха, тъй като няма кой да разпалва ежедневни вътрешнополитически скандали. Така да се каже – в депутатската ваканция разпри няма. Но задават ли се предсрочни избори или преформатиране на "Борисов 3" от друг сорт?
"Политиката е една провинциална балканска бакалница. Политическите разпри са махленски. Това е нивото на много от политическите играчи. От точно 82 години нито едно българско правителство не е било подлагано под такъв варварски натиск. Това е правителството на България, не на Бойко Борисов. Три са центровете на провокациите – президентството, БСП, грантаджиите. Кабинетът ще продължи да управлява. Няма икономическа или политическа причина да се очакват предсрочни избори", изтъкна журналистът Юлий Москов.
Според политолога доц. Иво Инджов политическият сезон е протекъл под знака на Европредседателството – успешно, без тежки гафове.
"Пропагандата беше силна. Държахме се добре на международната сцена. Не бяха постигнати големи успехи. Имаше някакво развитие със Западните Балкани, но ролята на България не бива да се надценява. Европредседателството е посредническа, рутинна дейност – не бива да се захласваме", поясни още той в "Денят ON AIR".
И щом говорим за власт, то няма как да не намесим и опозицията. Станахме свидетели на новата визия на БСП за България. Ежегодният събор на партията на Бузлуджа също премина шумно, а според самите тях - дори успешно. Но накъде завива левицата?
"БСП наникъде не завива, защото от последните 2 години тя няма посока. Визирам ерата на Корнелия Нинова. Твърдят, че се краде. Ами, кажете кой краде и да го осъдим. В новата визия за България няма нито една цифра. Искат се някакви неща, но никой не казва откъде идват парите. Така фалира една държава. В това отношения БСП са шампиони с голям опит. Искат повече държава. Защо? Защото така се краде повече и по-добре", подчерта Москов.
По думите му няма абсолютно никакъв резултат от ежедневните скандали, които той твърди, че БСП продуцира.
"Вече цяла година стават бесни, ужасяващи разправии. И какъв е резултатът? Нула! Няма и половин процент промяна в електоралните нагласи. Тези скандали, които БСП продуцира всеки ден, нямат нищо общо с живота на нормалните българи. Тези скандали протичат само на телевизионния екран. Няма ги в обществото. Хората ги възприемат като забавно шоу, което няма влияние", поясни журналистът.
"БСП е опозицията, но друг е въпросът колко ефективно играят тази роля. С последните си изказвания Корнелия Нинова се опита да открадне електорат от разпадащите се "Патриоти". БСП все още не е скъсала със зависимостите си от едрия капитал. Виждаме лобистки закон след лобистки закон. Палатките очевидно притесняват властта. Протестите за Пирин също. Има глупотевини, но има и сериозни скандали", контрира доц. Инджов пред Bulgaria ON AIR.
В края на разговора гостите засегнаха темата с Истанбулската конвенция, която породи полюсни коментари от тях. Според Москов целта на Конвенцията е атеизъм и погребване на християнските ценности. Иво Инджов пък смята, че в началото на дебатите за Конвенцията били направени няколко груби манипулации, поради които тя не мина.
Петима индийци са задържани при акция в Бобов дол
Пътниците от круиза са били изложени на хантавируса още в Аржентина
"Възраждане" предлага да внасяме нефт от Русия
Гюров: Служебното правителство е преход, но ние не бяхме наблюдатели
Креатинът с ползи за мозъка и здравето, които привличат вниманието на науката
С какво е полезно кокосовото масло за здравето?
Функцията на яйчниците в менопауза
Кога да ни притеснява хроничната кашлица?
Учени тестват реанимиране на сърце в Космоса – системата е уникална
Китай планира да достави проби от Марс до 2031 г.
Доказаха теоретичната възможност за изпращане на съобщения в миналото
Откриха признаци на атмосфера около малък обект отвъд Нептун
Над 45 културни институции и пространства се включват в Европейската нощ на музеите във Варна
Двама загинаха, а 20 пострадаха във "войната" по пътищата за ден в страната
61 пожара са потушени за денонощие у нас
Откриха необичайни обекти по морското дъното край Варна (СНИМКИ)
Таймери на електронни магазини притискат потребителите за бързи покупки
Nikkei 225 мина прага от 62 хил. пункта, обръщайки гръб на Тръмп и Иран
Филмите и парковете подкрепят резултатите на Disney в дебютното тримесечие за новия шеф
Борсата в Южна Корея изпревари тази в Канада и вече е седма по големина в света
Чуждестранното търсене на американски държавни облигации е в застой