"Кариера в България, защо не?" е кариерен форум, организиран от сдружение "Тук-Там" и фондация "Идентичност за България." Той се провежда за девета поредна година, като тази година ще бъде на 9 септември в Интер Експо Център, София.
"Очакваме да се включат около 80 компании и над 1200 кандидати, които са придобили опит или образование в чужбина", каза в предаването "Денят ON AIR" Мила Натудова, маркетинг специалист в The Business Institute.
"Форумът е причина млади хора, които са отишли да получат образование в чужбина, да се замислят дали пък България не е добра възможност за реализация", обясни Бойко Благоев, пиар експерт, който отговаря за връзките с обществеността в информационното бюро на Европейския парламент. "България предоставя добри възможности за реализация в доста сектори, но има и ниши, които не са толкова добре развити. Много често виждаме хора, които пренасят добри практики отвън в страната, което е едно поле за развитие", допълни той.
"Около 50% от кандидатите, които идват на форума вече са се върнали в България и са успешно реализиращи се тук, но търсещи по-добра кариера. Около 50% пък са кандидати, които са в чужбина и в момента се колебаят дали да се върнат, или са взели конкретното решение и активно търсят възможности за работа обратно тук", сподели Натудова.
Цялото интервю вижте във видеото:
Украински войници лекуват стреса със сесии с шамани и аяхуаска
Билки и подправки с диуретичен ефект
Преди 25 години се появяват първите поддръжници на "Кръв и чест" в България
Йотова похвали ансамбъла ни по художествената гимнастика
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
Пакистан кръсти първия си луноход „Джина-1“
Загадъчният сигнал „Wow!“ от космоса е уловен на 15 август 1977 г.
Постигнаха пълна ремисия при рак на бъбреците след клетъчна терапия
Заснеха уникално създание с прозрачна глава в „Зоната на здрача“
Езиковата мрежа на мозъка е по-голяма, отколкото се смяташе, откриха учени
ЦИК: Машините, на които ще гласуваме през октомври, са с изтекла гаранция
Портних: Дори картинките не са на Коцев. Ние му ги оставихме. Той просто ги наследи.
Златен медал: Стилияна Николова е световна шампионка на бухалки
На 28 юли 2061 човечеството ще види Халеевата комета
Китай бърза да обезвреди тиктакаща бомба със закъснител за имотния пазар
ЕС все още няма емисар, който да участва в преговори с Русия за Украйна
Тръмп иска да засили икономическия натиск върху Иран, какви са вариантите му?
Кадър на деня за 16 август