До 2021-2022 година трябва да приключи премахването на Виетнамските общежития в район "Красна поляна" в столицата. Това каза в "Денят ON AIR" кметът му Иван Чакъров.
Той обясни, че се чака одобрение за строеж на алтернативните къщички, а новите социални жилища ще са само на ток.
"Ограничаваме настаняването на роми с жителство още от предните години", каза той пред Bulgaria ON AIR.
По думите му преди време са били констатирани случаи с по 480 души, регистрирани на един адрес. Това обаче вече е решено като проблем.
"Целта на политиката ни е интеграцията на ромите, трябва да ползваме потенциала на младите роми, защото нямаме работна ръка. Трябва да използваме и че те искат живеят по-добре", подчерта събеседникът.
Чакъров обясни, че учителите в "Красна поляна" работят много активно с децата там, без да се притесняват да се придвижват в квартала. Следи се посещаемостта в яслените групи и детските градини, а санираните училища имат европейски облик, стана ясно от думите му.
"Основното предизвикателство и заслуга е, че съумяхме да направим така, че роми и българи да живеят заедно. Изградихме полицейски участък на място, но не сме ли екип с институциите, няма как да се случат нещата", допълни още той.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
5 летни плода за красива кожа през лятото
Миков: Членовете на ВСС ще се избират по стария начин
Кендъл Дженър и Джейкъб Елорди са обсебени един от друг
Все повече хора над 40 пътуват сами – и причините са изненадващи
МБАЛ „Надежда" вече е първият център в България със статут GESEA
Парамедиците излизат от сивата зона: приет е новият държавен стандарт
Франция потвърди първи случай на ебола
Предстои XVII Национална конференция за редки болести и лекарства сираци
Светът е по-близо до ядрена катастрофа от всякога, предупреждава виден физик
Представиха първия в света теснолинеен влак на водород
Астероид ще прелети край Земята този уикенд
Кометата 3I/АTLAS може да е сред най-древните обекти, преминавали през Слънчевата система
България между бума и капана на догонването – икономика на растящи цени, строителство и услуги
Най-богатите 10% от потребителите нанасят най-тежките щети на планетата - и вероятно сте сред тях
Морето в Гърция срещу родното море: Вечният спор къде е по-евтино
ЕЦБ: България вече е в еврозоната, докато останалите кандидати изостават
След началото на сезона: Прогнози за туризма по Черноморието
Nasdaq отчете четвърта поредна сесия на червено въпреки подкрепата от Micron
Мариана Трифонова: Европа преценява тона си с Китай
Ще изнасяме ли пшеница за Китай
Проектът на Бюджет 2026 влиза за разглеждане в Министерския съвет на 1 юли