Жители на пловдивското село Белащица и съседни села отново излизат на протест срещу добива на инертни материали в района.
Днес по обед недоволните организират шествие от центъра на Белащица до кръговото кръстовище на Околовръстното шосе на Пловдив, предаде БНР.
Това е четвъртата им поредна инициатива с настояване да спрат работа двете кариери и да се отмени инвестиционното намерение за разширяването им.
Хората са недоволни също и от непрекъснатия шум в района. Според тях от камионите, извозващи инертните материали, са разбити и пътищата.
Момиче на 12 години е блъснато от каруца в Старозагорско, в болница е
Обявиха посмъртно Любен Димов-син за почетен гражданин на София
Дудова проговори за самоубийството на Жанет Немет: Излива се много помия, не сме се карали!
“Прогресивна България” предлага Пламен Тодоров за шеф на КПК
Как да се грижим за кожата през лятото в 3 стъпки
На сънищата ли се дължи умората след събуждане?
Ентезит – кога болката в петата не е само от натоварване?
Нова терапия дава надежда за възстановяване след тежки гръбначни травми
За първи път откриха древна човешка ДНК по стените на пещера
Кой е астрономът Шарл Месие, създател на каталог на мъглявините
Светът е по-близо до ядрена катастрофа от всякога, предупреждава виден физик
Представиха първия в света теснолинеен влак на водород
Митничари във Варна откриха над 73 000 къса цигари в тайници на автомобил
Работна група ще предлага алтернативни решения за подобряване на чистотата във Варна
25 души са арестувани при акцията във Варна, петима от тях са общински служители
Оставиха в ареста шофьора, обвинен за катастрофата в Свети Влас, при която загина украинско момиче
„Соколите“ вземат ляв бек от Гьозтепе
Как използването на AI превръща публиката в съавтор при имерсивното изкуство
Разпродажбите в технологичния сектор потопиха индексите в Азия
Приложението с общинските проекти отпада от бюджета - как ще се финансират те?
Kia разчита на хибридите за глобалния си растеж