Снимка: Олег Попов (Bulgaria ON AIR)
Премиерът Бойко Борисов присъства на парламентарен контрол за пръв път от близо година. Основната тема, която развълнува депутатите в пленарната зала, бе визитата на българския премиер в Русия и разговорите му с президента Владимир Путин, предаде репортер на Bulgaria ON AIR.
Бойко Борисов не беше идвал на парламентарен контрол от 7 юли миналата година, а това не се хареса на опозицията. Отбеляза го и лидерът на БСП Корнелия Нинова. Социалистът Антон Кутев пък ядоса премиера с констатациите си относно срещата му с Путин и Борисов му отговори в същия тон.
"Това, което трасира президентът Радев, това постигнахме и ние. Аз отидох да видя какво е трасирано, а то не беше трасирано нищо", заяви Бойко Борисов.
ГЕРБ и БСП влязоха и в друг сблъсък - относно транспортния бранш. Горещата тема с превозвачите е свързана с плана "Макрон", който предвижда командированите работници да се връщат на всеки 3 седмици в родната си страна.
По инициатива на български евродепутати и техни колеги отпадна условието за превозвачите, така че родните тираджии да не трябва да се връщат. Според БСП част от мерките, които са залегнали в плана, все пак ще ощетят сериозно българските тираджии. А от ГЕРБ контрираха, че се работи и ще се направи всичко възможно, за да отпаднат и тези текстове.
Междувременно евродепутатите от ГЕРБ алармираха за некачествено дизелово гориво по родните бензиностанции. Те ще настояват проверки по бензиностанциите да се правят всеки ден, а резултатите да се публикуват в интернет, за да знаят шофьорите с какво гориво карат.
КЗК разреши сделката в Левски, Сираков джироса акциите
200-килограмов дрон се разби в двора на къща в Северна Турция
По-високи сметки или по-добър избор? Какво ни очаква на свободния пазар на ток
Приземиха няколко Airbus A380, имали пукнатини в крилете
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво са автоимунните заболявания?
Рани от залежаване в напреднала възраст – защо обездвижването уврежда кожата?
Хранителен режим при жлъчнокаменна болест
Откриха спящ гигант: Древна черна дупка с маса 6 млрд. пъти по-голяма от слънчевата
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Задържаха 27-годишен във Варна заради грабеж
Хороскоп за 25 юни 2026
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Румен Радев: Дефицитът ще бъде доста над 3%
Варненски райони остават без вода днес
Бизнес перспективите в Германия се подобряват леко, несигурността намалява
Повече магазини, повече възможности: Lidl разширява екипа си с нови работни места в цялата страна
Nike привлече кадър на Pfizer за главен финансов директор
Alphabet увеличава тежестта на технологичните гиганти с влизането си в Dow