Леден душ и хладни радиатори за добро утро в 4 квартала в София

"Топлофикация" не е обявила срок, за който проблемът ще бъде решен

11.12.2017 • 13:05 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Леден душ и хладни радиатори за добро утро в 4 квартала в София
Леден душ и хладни радиатори за добро утро в 4 квартала в София

Четири квартала в южната част на София останаха без парно и топла вода заради пробив на главен топлопровод, който захранва над 24 хил. домакинства. 

Топлоподаването е било спряно около час след полунощ. Засегнатите квартали за "Белите брези", "Стрелбище", "Гоце Делчев" и "Красно село". 

Работата по отстраняването на аварията е започнала от ранни зори и все още продължава, но върви трудно, тъй като през мястото на ремонтната дейност минава натоварен трафик и градски транспорт. 

От "Топлофикация София" отказаха да се ангажират с поемане на срок, за който да решат проблема, но напомниха, че по закон имат 48 часа за възстановяване на топлоподаването.

За радост или не, аварията принуди училищата и детските градини в засегнатите райони да свият продължителността на училищния ден до обяд, предаде репортерът на Bulgaria ON AIR Милена Енчева. 


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички