След започналия снощи снеговалеж, на терен са работили 118 почистващи машини, съобщиха от Столичния инспекторат.
Почистването е започнало още около полунощ. Първоначално е започнато от районите Банкя и Панчарево, но работата на терен от екипите на инспектората продължава и към този час.
Пътната обстановка в столицата
Към момента пътната обстановка в столицата е спокойна и не се съобщава за инциденти или образуване на тежък трафик.
"Няма сигнали за неработещ градски транспорт или закъснения заради непочистени улици. Предвид прогнозата за вчерашния ден за очакван снеговалеж и натрупване на снежна покривка, фирмите изпълнители бяха в готовност", каза служителят на Столичния инспекторат Татяна Асенова.
Мненията на гражданите
Жители на София изразиха противоположно мнение. Според тях улиците не са почистени, а стигането до магазини е трудно.
"Изобщо не е почистено. За възрастни хора или хора с проблеми с придвижването е изключително опасно. Опасно е и за децата, трябва да се вземат някакви мерки", сподели столичанка.
Прогноза за времето
Към момента над столицата вече не вали сняг, но температурите ще останат ниски още няколко дни, което ще доведе до образуване на поледици тази нощ и през утрешния ден.
Тенденции при педикюра за лятото
Том Ханкс достигна важен юбилей, кои са най-добрите му роли в киното?
Въглищният сектор в България: От запазване на статуквото печелят политически сили
Липсата на 1 час сън всяка нощ може да доведе до качване на килограми
Белези от ухапване по кожата – как да се справим?
Грижа за детската кожа през летните месеци
Фармацевти настояват за 25% увеличение на заплащането за рецепти по НЗОК
Биолози разкриха как виждат морските звезди
Китай засне за първи път неуловимата „квазилуна“ на Земята
Blue Origin търси външно финансиране от 10 милиарда долара
НАСА е забранила на астронавтите да говорят за извънземни на Луната
Китай и Русия в тайно съдружие се готвят за световна война
Дацов: Данъчната ни система е сред най-добрите в Европа - не товари бизнеса
Евростат: Половината гърци не могат да покрият неочаквани разходи, най-висок дял в ЕС
България изостава по брой бързоразвиващи се компании в ЕС
Разнопосочни оценки за туристическия сезон в Хърватия през първото полугодие
Европейските фондови пазари затвориха с ръстове в очакване на сезона на отчетите
SOFIX изтри 0,4% за седмицата
Русия най-накрая призна проблема с бензина, скъпите горива ускоряват инфлацията
Мартин Георгиев: Пазарът вече реагира по-спокойно на изблиците на Тръмп