Астрологът Светлана Тилкова – Алена е починала на 70 години. Тъжната новина беше съобщена от съпруга ѝ Андрей.
Професионален път и международно признание
Светлана Тилкова е автор на над 280 000 хороскопа и през годините е помагала на хиляди последователи със своите прогнози.
Тя е сред най-разпознаваемите български астролози и член на престижни световни организации, включително Световното астрологично дружество и Германския астрологичен съюз.
Ранни години и образование
Родена е на 26 януари 1955 г. в София. Завършва 91-ва Немска езикова гимназия през 1974 г., а след това Висшия икономически институт "Карл Маркс", специалност "Международни икономически отношения".
Първите стъпки в астрологията прави през 1977 г., когато възрастен японски астролог я запознава с тази наука.
Пътешествия и духовно обучение
Между 1977 и 1993 г. Алена пътува до Тибет, където изучава медитация и левитация под ръководството на духовни учители. Именно там получава и своето духовно име – Алена.
На 26 януари 2001 г. излиза първият брой на нейното списание "Кармичният кръг". Тя е автор на 91 книги, сред които и популярните "Буквар на душата", "Настоящето е само ден" и "Уроци по Карма".
Очакваше се най-новите ѝ коледни заглавия скоро да излязат от печат.
Алена води курсове, изготвя наръчници по астрология и нумерология и популяризира идеята, че съдбата и характерът могат да бъдат разчетени чрез звездната карта, кармата и преражданията.
Снимка: БГНЕС
Проектобюджетът за 2026 влиза за обсъждане в пленарната зала
Венера влезе в Дева, ето какво очаква зодиите
Синдромът на хроничната умора е свързан със системата за „почистване“ на мозъка
По какъв начин могат да се предадат полово-предаваните болести?
Александровска въведе нови системи за образна диагностика
Защо топлинният удар често засяга малкия мозък?
Най-мощният телескоп в света започна работа в търсене на тъмната материя
New Horizons се събуди от рекордна хибернация в дълбокия космос
Затоплянето на океаните е причината за най-голямото измиране в историята на Земята
7 факта за черните дупки, които звучат като научна фантастика
Водачите на кои марки автомобили са най-гневни на пътя?
Спипаха кьоркютук пиян шофьор в Градинарово
2/3 от населението на Европа е било изложено на вредни нива на озоново замърсяване
Оставиха в ареста мъж, спипан с малко дрога във Варна
България е втора по поскъпване на жилищата в ЕС
Кадър на деня за 9 юли
OpenAI представи нов AI агент за по-широк спектър от сложни задачи
Американските борсови индекси записаха повишения, петролът поевтиня
Онлайн измамите зачестяват, хората трябва да са по-подготвени, предупреждава експерт
преди 7 месеца
преди 7 месеца
преди 7 месеца
преди 7 месеца
преди 7 месеца
преди 7 месеца
преди 7 месеца