Близо 2800 лв. средна заплата за служител на МВР от 2026 г.

Увеличението на възнаграждението е двуцифрено

10.11.2025 • 17:37 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger

Двуцифрено увеличение на заплатите в МВР – това предвижда проектобюджетът за 2026 г.

Служителите на МВР приветстват увеличението на заплатите си, заложено от 1 януари.

"Дълги години се борехме заплатите ни да бъдат обвързани със социално измерим критерий, за да избегнем молби към управляващите за увеличение на възнагражденията", заяви Добромир Добрев от Централния полицейски синдикат на МВР.

Скептицизъм сред експертите

Други обаче не са сигурни, че с по-високите заплати служителите ще изпълняват по-добре задълженията си.

"Освен че виждаме, че има много желаещи да работят в Гранична полиция, може би с годините ще се усети. Няма как това, че от тази година са им вдигнали заплатите, да промени хората – те са същите", коментира бившият зам.-вътрешен министър Филип Гунев.

Необходимост от допълнителни реформи

Синдикатите са на мнение, че за да бъдат отговорни служителите на реда, са необходими и други съществени промени в сектора.

"Това автоматично увеличаване няма да се запази дълго, ако не се реши проблемът с пенсионерите в МВР и ако не бъдем по-добре обучени и оборудвани", посочи Добрев.

Проблемът с пенсионерите

Сред другите проблеми е работата на пенсионерите в системата, смятат експерти.

"Тези 4000 пенсионери, които в момента работят в МВР и получават и заплата, и пенсия, заемат местата на 4000 млади офицери, които могат да допринесат за системата", поясни икономистът Кольо Парамов.

"Чакаме реформа след януари. Министърът обяви, че ще има оптимизация – ако има такава, може и да се надяваме на подобрение на услугата", допълни Гунев.

С увеличението през 2026 година средната работна заплата за един полицейски служител се очаква да възлиза на близо 2800 лв.

Очаквате ли финансова криза в България в следващите месеци?

Да. Заради държавната политика, Еврозоната и глобалните процеси.
77%
Не. Очаквам единствено леко поскъпване на стоките и услугите.
20%
Не мога да преценя.
3%
Общо 11001 гласа

Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR


16
9 rate up comment rate down comment 3
Не им вярвам
преди 7 месеца
Когато моята заплата на висшист, десетина години преди пенсиониране беше 620лв , мой набор полицай пенсионер получаваше 600кв пенсия.Така е в Бг Сигнализирай за неуместен коментар
15
10 rate up comment rate down comment 8
6666666
преди 7 месеца
Много ревете мизерници да не ги плащате вие Сигнализирай за неуместен коментар
14
16 rate up comment rate down comment 5
анонимен
преди 7 месеца
А защо не кажат покрай тези "2800 лв" чиста заплата колко други безплатни привилегии имат? Не плащат никакви осигуровки, пенсионират се поне 10 г по -рано от другите и вземат двойно и тройно по високи пенсии. Сигнализирай за неуместен коментар
13
15 rate up comment rate down comment 6
Народа
преди 7 месеца
Това е за да може да пазят по-добре престъпното управление,ако има протести,да бият без милост,такъв е плана на евробоклуците! ЖИВИ И ЗДРАВИ ДА СА! Сигнализирай за неуместен коментар
12
11 rate up comment rate down comment 3
Маймунчо
преди 7 месеца
Ако служителите възползвали се от правото си да се пенсионираг и още служат, не бяха го направили, как ще се развиват младите офицери. Сигнализирай за неуместен коментар
11
23 rate up comment rate down comment 14
Боримечката
преди 7 месеца
Стига сте плюли по полицаите и военните. Вдигнаха им заплатите от една година. До миналата година вземаха по 1480 лв. ........,това пари ли са ?!?! Сърдете се на работодателите си . Никой в частния сектор не вдига заплатите, трябва само ,те,да лапат ! Сигнализирай за неуместен коментар
10
22 rate up comment rate down comment 10
Въпрос
преди 7 месеца
Вие ако наистина считате, че 2800 лв в края на 2025 година е голяма заплата, заради която си заслужава да изпитваме завист и омраза към когото и да е без значение сектора в който работи, то тогава добре се замислете за собственото си положение и защо сте в него. Сигнализирай за неуместен коментар
9
10 rate up comment rate down comment 3
roman
преди 7 месеца
В *** живеят само политици и полицаи , другите да умират . Затова ще търсите още дълго време балъци да ви работят без пари. Сигнализирай за неуместен коментар
8
5 rate up comment rate down comment 10
Сатана
преди 7 месеца
Докато спите и гледате в чуждата паница така ще е,а тези които желаете смърт другиму и кълнете вас и вашите деца ще стигне, нещастници. Сигнализирай за неуместен коментар
7
19 rate up comment rate down comment 7
Държавата потъва
преди 7 месеца
Да извади един фиш да покаже този измамникПод 4000 на банкомата няма сержант, офицер под 50002800 основна и от там тръгват надбавки5 милиарда за заплати на 50 000 човека Сигнализирай за неуместен коментар
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички