Голяма популярност доби интерактивната карта на България "Черна писта", която 18-годишният Мартин Атанасов създаде след смъртта на 12-годишната Сияна в катастрофа край Телиш.
Тийнейджърът я изработва месец и половина, а картата има стотици споделяния. Идеята му, че трябва да има такова място, на което да се виждат всички катастрофи в страната, има последователи.
"Платформата се появи като идея след катастрофата със Сияна. Зададох си въпроса защо няма карта с пътните инциденти, да се види къде да бъдеш по-внимателен. Най-голямото ми желание е тя да стане неизползваема и излишна в рамките на 1-2 г., но нещата не изглеждат така. Като отворите картата - цялата свети. Няма пътища без катастрофи, в голяма част от пътищата от републиканската пътна мрежа има загинали и ранени, ситуацията не е цветуща", каза Мартин.
"Черна писта" показва местата на 180 00 катастрофи за последните 4 години.
С червени точки са отбелязани всички пътно-транспортни произшествия в България от 2021 година до април 2025 г. с точен ден, час, информация дали има загинали и ранени.