За поредна година през Стара Загора премина шествие с националния флаг, който беше издигнат на мемориала "Бранителите на Стара Загора".
Хиляди жители и гости на града участваха в тържеството. 300-метровият флаг беше пренесен с паметно шествие "За Свободата... Да развеем българското знаме!" през 5-километровия маршрут от центъра на Стара Загора до мястото на издигането му.
Още по темата
Военните роти от Старозагорски гарнизон и Втора Тунджанска механизирана бригада участваха в церемонията.
По-рано днес бе отслужен молебен за България в Катедрален храм "Св. Николай Мирликийски Чудотворец".
Тагове:
Род Стюарт се усмихва отново: Певецът позира с цялото си семейство след инцидента
Експулсирането на Невзоров е опит да бъдат запазени покровителите му?
С какво да комбинирате фланелката за Световното?
МВнР не е разпространявало дипломатическа нота за членове на семейството на Мицкоски
Може ли лъжица зехтин на ден да има значение за мозъка след десетилетия?
Български пробив в борбата с рака на гърдата - смесена реалност влиза в операционната зала
Откриха 641 нови гена, свързани с шизофренията
Днес е Еньовден – празникът на лечебните билки и българските фармацевти
Китайска компания осъществи сателитно обаждане до обикновен смартфон
Индия отваря ключова ракетна технология за частния сектор
Защо Европа се затопля два пъти по-бързо от останалия свят?
НАСА планира да потопи МКС в океана, експерти алармират за екологични рискове
Черно море стартира контролите с победа над Янтра
Двете загинали деца в катастрофа са от футболната школа на Славия
Задържаха двама дилъри на фентанил във Варна
Дете падна в шахта в София
Златото падна под 4000 долара за тройунция за първи път от ноември
Рюте има трудната задача да балансира исканията на Тръмп и възможностите на НАТО
Европейските индекси затвориха разнопосочно в сряда
Прогноза: По-високи данъци за имотите ще се отразят положително на пазара
Модернизират жп терминалите във Варна и Бургас с европейски средства