След трагичния инцидент с намерен труп в Завода за механично-биологично третиране на отпадъци на София, както и заради непрозрачното управление на предприятието, общинските съветници от ГЕРБ-СДС поискаха оставката на Николай Савов - вр.и.д. директор на общинското предприятие за третиране на отпадъци.
Председателят на групата на ГЕРБ-СДС в СОС Антон Хекимян сподели, че кметът на София Васил Терзиев носи отговорност за предприятието, защото е общинско - той трябва да упражнява контрол върху него и да информира обществото какво се случва в завода. Според Хекимян заводът за преработка на отпадъци се е превърнал в черна дупка, а след вчерашния смъртен случай и във филм на ужасите.
"Искам да получа отговор как се е стигнало до трагичния инцидент и съблюдава ли някой попадането и доставянето на боклука и изсипването на боклука от кофите в бункерите", заяви Хекимян.
Общинският съветник от ГЕРБ-СДС Анна Стойкова заяви, че е било въпрос на време в завода за събиране на отпадъци да се случи нещо неприятно.
"Месеци поред групата на ГЕРБ-СДС пита сепарира ли се отпадъкът, или директно преминава в шредера. Разбира се, на тези и други въпроси отговор не получихме", коментира още Стойкова.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев/ Bulgaria ON AIR
Николай Денков: Кабинетът прилича на "миш-маш"
Мохамед Халаф: Иран няма да се предаде лесно
"Поезията на мечтаните градове": Галя Чунтова открива нова изложба в София
Румен Радев: Кандев остава, ще осветлим огромни суми за смешни дейности
Катя Ивкова пое здравното министерство
Антония Ташева: С диагнозата лупус дойде облекчението и доказателството, че не съм „симулантка“
Системен лупус - кои органи може да засегне?
Проф. Иван Дечев: Честото нощно уриниране може да се дължи на доброкачествена простатна хиперплазия, но и на други причини
AI „изключва“ човешкия мозък: До какво води общуването с чатбот
Starship Flight 12: Подготовка за дебюта на версия V3
Lunar Outpost набра 30 млн. долара за разработката на лунохода Pegasus
Нова CRISPR система използва ДНК вместо РНК за откриване на генетични цели
Издигнаха знамето на ЕС пред президентството по повод Деня на Европа
Радев оставя Кандев в МВР
Промени в движението във Варна днес заради Деня на Европа
Химнът на Европа ще прозвучи във Варненска опера под диригентската палка на маестро Константин Илиевски
IAG очаква по-ниска годишна печалба заради високите цени на горивата
Световните пазари на пшеница и царевица се стабилизираха през седмицата
Близкият изток търси повече системи на Rheinmetall за противовъздушна отбрана
„Декотекс“ предлага дивидент от близо 0,03 евро на акция