Най-важното в промяната на Конституцията е съдебната реформа. Това, което години наред се говореше – за разделянето на ВСС, за повече съдии, за по-малко прокурори, за по-малко политика. Това каза пред журналисти лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
"Гордостта ми блика отвсякъде. В нашето споразумение е записано, че при ротацията всеки министър минава на оценка. Още днес може да разберат какво е да управляват без нас. Не ми харесва това, че закони се изменят по няколко пъти. Надявам се, че след ротацията държавата ще е в по-добро финансово състояние. Слушах министър Тагарев и съм много възмутен от това, което каза той. Не му прави чест", заяви Борисов по повод проекта за Страйкърите.
"Това за мен са съществените неща. Видях напрежението в обществото - затова няма да подкрепя предложението за смяна на националния празник. До декември има време всичко това да се чуе", каза Борисов.
"Няма как да действаме под такъв график, че само и само след две седмици при посещението на Тагарев в САЩ да се снима с подписването", добави Христо Гаджев от ГЕРБ - СДС.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев (Bulgaria ON AIR)
Себастиан Стан и Анабел Уолис станаха родители
Опасност за здравето в Халкидики: Откриха микроби в питейна вода
Спират водата в част от Банкя на 5 август, сряда
Затягат контрола за тротинетките
Плуването като тренировка за цялото тяло
Кървене от носа в горещините – възможни причини и какво да направим?
ЕМА препоръча първото перорално лекарство за плакатен псориазис
Аборт по желание - какво да очакваме?
Бивш агент на ЦРУ твърди, че извънземните са сред нас
Учени предлагат нов начин за търсене на извънземни – по топлинната следа на черните дупки
За първи път учени ще изследват ледниците на библейската планина Арарат
Слънчевите бури крият неочаквана опасност за изследователите на Марс
Раздават безплатна минерална вода във Варна днес и утре заради жегите
131 пожара са ликвидирани за последното денонощие в страната
Виц на деня - 4 август
Хороскоп за 5 август 2026
Трима загинаха във "войната" по пътища у нас в понеделник
Тръмп: Exxon Mobil и Chevron печелят твърде много, трябва да намалят цените на бензина
Печалбата на Saudi Aramco скочи с 33% на фона на войната в Иран
Петролът отново поскъпва след коментари на Тръмп за Иран*
HSBC подновява обратното изкупуване след по-добра от очакваното печалба
преди 2 години