Централната избирателна комисия взе решение за откриване на състезателна процедура с договаряне за възлагане на обществена поръчка "За осигуряване на машинното гласуване по време на местните избори в края на октомври".
Заместник-председателят на ЦИК Емил Войнов обясни, че поръчката е за две обособени позиции и е на стойност общо 8,310 млн. лева, като в прогнозната стойност е включена опция за евентуален втори тур.
"С обособена позиция едно, профилактика, диагностика, подготовка, инсталиране операционна система и приложния софтуер, параметизиране и окомплектоване на специализирани устройства за електронно машинно гласуване, техническо обслужване на специализираните устройства за електронно машинно гласуване (СУЕМГ) в предизборния и изборния ден по места и осигуряване на център за поддръжка при възникнали проблеми със СУЕМГ. И обособена позиция номер две - транспорт на СУЕМГ до избирателните секции и логистично осигуряване на СУЕМГ в предизборния ден и след изборите", каза той, цитиран от БНР.
Цената е определена на база на стойността на обществената поръчка от изборите от 2-ри април. Софтуерът на машините обаче трябва да бъде надграден за местните избори, но за преработването му трябва да бъде взето отделно решение.
Снимка: Димитър Кьосемарлиев, Bulgaria ON AIR
Демерджиев: Турция ще съдейства за връщане на незаконно придобито имущество в България
България изпъкна: Сред лидерите е по нова временна закрила за украинци
Закопчаха мъж във Велики Преслав, набил жена си с лопата за смет
Хулио Веласкес определи групата на Левски за възловия мач с Кайрат
FDA лицензира първата лиофилизирана кръвна плазма за употреба в САЩ
Безплатни прегледи за рак на гърдата в Разлог
Пациентски организации оспорват прехвърлянето на регионалните картотеки на медицинска експертиза да преминат от РЗИ към НЕЛК
Как да се възстановим след интензивна тренировка?
Откриха трима „изгубени“ асирийски царе, изтрити от официалната история
Човечеството ще полети към други звезди: Учени разработват технологията на бъдещето
Обсерватория „Милиметрон“ ще надникне в дълбините на космоса с 10-метрово огледало
НАСА отложи следващата си космическа разходка заради проблем със скафандър
Министърът на културата се ангажира лично с процеса по възстановяване на материалните щети по Кукления театър във Варна
РЗИ: Всички плажове във Варненско са отлични за къпане
Закопчаха четирима с дрога във Варна
Полицията във Варна спипа двама младежи с нередовни МПС-та
Вътрешните министри на България и Турция обсъдиха "новото поколение престъпни структури"
Петко Вълков: България е на първо място по ръст на спестяванията сред страните от еврозоната
Intel продаде акции за 20 млрд. долара, за да подкрепи плановете си за AI
General Motors продава дела си в съвместно предприятие за батерии на Samsung SDI
Турция прие закон за постигане на мир с кюрдските сепаратисти