Екшън сцени се разиграха в центъра на София късно снощи. Наложи се полицаи да обградят от всички страни Паметника на Съветската армия. Фенове на "Левски" тръгнаха към монумента след мача с германския "Айнтрахт" (Франкфурт).
Полицията не позволи да се стигне до сблъсъци. Има задържан мъж, който е счупил бутилка в близост до паметника. В него са били открити малки количества наркотици. От СДВР уточниха, че арестуваният е откаран в Първо РПУ. Образувано е досъдебно производство.
Малко преди полунощ футболните фенове започнаха да се разотиват. Обстановката към момента е спокойна, но полицейското присъствие остава засилено. На място бе забелязан и главният секретар на МВР Петър Тодоров, чиято оставка бе поискана от управляващите.
Случката се разиграва близо седмица, след като привърженици на "Левски" атакуваха паметника и палатковия лагер около него с димки и спрейове. Те счупиха с чук надписа на монумента, нaдраскаха го със спрей и разпънаха транспарант с надпис "Демонтаж".
По време на мача снощи "сините" фенове опънаха транспаранти с надпис "Сгъвайте палатките, идваме след малко!" и "След мача - на Моча".
Google премахна AI видеа с герои на Disney
Божанов: Не бихме работили с ГЕРБ в следващ парламент
10 съвета как да разговаряте за пари с половинката си без напрежение
Военните действия в пограничния конфликт между Тайланд и Камбоджа продължават
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
На повърхността на луната на Юпитер – Европа, е забелязан гигантски черен „паяк“
Лунната почва може да съдържа следи от земната атмосфера
Антитела, проектирани от изкуствен интелект, ще бъдат тествани на хора
Признаци за бъдеща катастрофа в Антарктида
Във Варна създадоха първата регионална организация на Съюза на парашутистите
Радев започва процедурата с мандатите за съставяне на правителство
Над 1 милион домакинства в Украйна останаха без ток след руска атака
Стрелба на плаж в Австралия! Убити са 10 човека
Какво ще бъде времето в понеделник?
Руския и Украйна си размениха удари с дронове
КНСБ: Бюджетът за 2026 г. трябва да бъде приет
Акция на седмицата: „Първа инвестиционна банка" АД
Заплахата от мита принуждава пристанищата на САЩ да преосмислят целите за модернизация
преди 2 години