МС реши да уведоми "Лукойл" за прекратяването на концесията на "Росенец"

Правителственото решение е прието неприсъствено

11.08.2023 • 19:14 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
МС реши да уведоми
МС реши да уведоми "Лукойл" за прекратяването на концесията на "Росенец"

Правителството прие решение да уведоми "Лукойл Нефтохим Бургас" АД за прекратяването на Договора за предоставяне на концесия върху пристанищен терминал "Росенец", част от пристанище за обществен транспорт с национално значение Бургас.  

Концесионният договор беше прекратен с приетото от Народното събрание изменение от Преходните и заключителни разпоредби на Закона за контрол по прилагане на ограничителните мерки с оглед на действията на Русия, дестабилизиращи положението в Украйна.

Правителственото решение е прието неприсъствено, обявиха от пресслужбата на Министерски съвет.

Одобрявате ли отнемането на автомобилите на хванатите пияни и дрогирани шофьори?

Да! Мярката ще даде сериозен резултат в борбата срещу войната на пътя.
40%
Не! Няма да има никакъв ефект, единствено ще създаде нови условия за корупция на пътя.
46%
Успехът на мярката ще бъде частичен и временен, трудно ще спре джигитите на пътя.
10%
Не мога да преценя дали е добра или лоша мярка, времето ще покаже.
5%
Общо 12571 гласа

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички