В момента сме на евроатлантическа сватба, но българските граждани знаят, че тази сватба няма да се случи. Това каза пред журналисти депутатът от "Възраждане" Петър Петров.
"Предполагаме, че разговорите между двете политически партии ще свършват без правителство. Подкрепата ще дойде, след като ние инициираме т.нар. "лидерски срещи", убеден е Петров.
По негови думи "Възраждане" ще сезира български институции и европейски организации за "непрозрачност в работата на Централната избирателна комисия и "Информационно обслужване" по организация на парламентарните избори."
В отговор на въпрос заместник-председателят на "Възраждане" уточни, че ще сезират Парламентарната асамблея на Съвета на Европа (ПАСЕ) и Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа (ОССЕ). "Разследването в България и установяването дали има извършени нарушения или няма се прави от прокуратурата, но в допълнение още утре ще сезираме и Комисията за защита на личните данни (КЗЛД), тъй като считаме, че десетки хиляди души е възможно да не знаят, че техни лични данни са били използвани за подаване на заявления за гласуване в чужбина", посочи Петров, цитиран от dnes.bg.
Заместник-председателят на "Възраждане" коментира, че "подаваните онлайн заявления за гласуване в Турция са 28 286, а това е рекорд".
Снимка: БГНЕС
Шефът на кабинета на Зеленски връща полско държавно отличие
Проданов: Доходите ще растат и ще сме по-богати, но на база това, което сме заработили
Ухапване от маймуна може да е причина за смъртта на актрисата Едже Иртем
БАБХ промени режима на контрол на внасяното у нас мляко
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
Борисов: Българите сами вдигнаха цените, защото нямаше редовно правителство
През летния сезон: Пускат допълнителни места във влаковете
Делян Добрев се оттегли от първата линия на политиката
Райони във и край Варна остават без вода
30 ранени в катастрофи у нас за последните 24 часа
Зеленски предупреди Лукашенко, че има седмица да изтегли руско оборудване от Беларус
Здравното министерство подготвя нови правила за хосписите и палиативните грижи
Дефлацията на рисковата премия при петрола определя търговията на световните стокови борси
Сливането на SpaceX и Tesla ще направи Илон Мъск император