Подписват споразумение за по-високи заплати в "Български пощи"

Постигнати са договорености на ръководството на дружеството със синдикалните организации

14.02.2023 • 08:15 Редактор:
Сподели във Facebook Изпрати в Mesanger Изпрати в Mesanger
Подписват споразумение за по-високи заплати в
Подписват споразумение за по-високи заплати в "Български пощи"

Увеличение на основните работни заплати и месечните социални плащания в "Български пощи".

Споразумението за това ще бъде подписано днес в Министерството на транспорта и съобщенията в резултат от постигнатите договорености на ръководството на дружеството със синдикалните организации.

Припомняме, че в края на януари от "Български пощи" започнаха подписка в цялата страна с искане за ръст на доходите и за организиране на стачни действия. А служебният вицепремиер и министър на транспорта и съобщенията Христо Алексиев заяви, че ще се търси вариант за решаване на въпроса.

Снимка: БГНЕС


  • Последни
  • Четени
България виж всички Виж всички
Четени виж всички Виж всички
Последни новини виж всички Виж всички