Днес минималните температури в страната ще са от 14 до 21 градуса, по Черноморското крайбрежие 22-23. Предиобед ще бъде предимно слънчево. Следобед ще се развиват купести облаци над планините и над североизточните райони, без валежи. Вятърът ще бъде умерен от северозапад със скорости до 30 километра в час. По високите части на планините ще духат свежи ветрове от запад - северозапад, скорости до 40 километра в час. Максималните температури в населените места ще са от 28 до 35 градуса, в района на Сливен до 36-37, а по черноморското ни крайбрежие до 31-34 градуса.
Над Черноморието разкъсани облаци ще има следобед над северното ни крайбрежие. Вятърът ще бъде слаб до умерен, от изток-североизток със скорост до 25 километра в час. Максималните температури на въздуха ще бъдат до 31-34 градуса ще бъде топло и задушно. Морската вода е с температура от 25-26 градуса по северното крайбрежие до 26-27 градуса по южното. Вълнението по северното крайбрежие ще бъде слабо, височина на вълните до 1,5 метра, по южното крайбрежие, вълнението на морето ще бъде умерено - височина на вълните до 2,5 метра, съобщи синоптикът на Bulgaria ON AIR Ивана Дилова.
Над планините следобед ще има купеста облачност, повече над Пирин където и ще превали. Вятърът по високите части, над 2200 м. ще бъде умерен до свеж, от северозапад 35 километра в час. Максималните температури над 2500 м. височина - около 12 до 13 градуса, а на 1500 метра до плюс 17, плюс 19.
Във вторник повече облаци ще има в планините и поречието на Дунав, с възможност за летни валежи. От сряда до петък ще има много слънце и ще бъде топло.
Гледайте цялата прогноза във видеото.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Евгени Минчев иронизира "Евровизия": БДЖ в цветовете на дъгата и транссексуални пилоти
Грациите ни прибраха и един бронзов медал от Световното по художествена гимнастика
Путин започна война срещу... разголените OnlyFans модели СНИМКИ
Дуа Липа препоръча на феновете си Георги Господинов
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
Пакистан кръсти първия си луноход „Джина-1“
Загадъчният сигнал „Wow!“ от космоса е уловен на 15 август 1977 г.
Постигнаха пълна ремисия при рак на бъбреците след клетъчна терапия
Заснеха уникално създание с прозрачна глава в „Зоната на здрача“
Бордът по туризъм очаква забележителен старт на сезон 2027 заради Евровизия
Варненци се ядосват във Фейсбук: Изтървахме зарята, пуснаха я 10 минути по-рано
Район Одесос - Варна с благодарност към заведенията, които за своя сметка почистиха кслед празника на града
Паламудът заля турските пазари, 400-грамова риба е едва 1,81 евро, а в България - 12 евро на кг
Дара е изведена с полиция след концерта по случай Деня на Варна ВИДЕО
Спортните залози набират популярност в плановете за забогатяване на поколение Z
Горещините в Европа показват пропуски в застраховането с нарастването на загубите за бизнеса
Румъния намали временно акциза върху дизеловото гориво заради поскъпването му
КЗП ще се намеси при нелоялни практики в офертите за наеми в Бургас заради Евровизия