Днес трябва да си кажем - "да, правим правителство" или "отиваме на избори". Да е ясно и да се знае. С тези думи лидерът на БСП Корнелия Нинова се обърна към представителите на "Има такъв народ" в началото на срещата за съставяне на ново правителство в рамките на третия мандат.
Нинова поиска яснота, за да не си губят времето преговарящите екипи и заяви намерението на БСП за съставяне на правителство. Тя призова днес да не се говори за структура и персонален състав на Министерски съвет.
Лидерът на БСП отбеляза, че в ИТН са получили изготвената управленска програма и настоя разговорите да стъпят върху нея. Нинова попита представителите на ИТН за тяхната позиция, документът е отворен и за предложения и допълнения.
"Смятаме, че трябва да има диалог, а не изнудване. Що се отнася до програмата, която трите партии си изготвихте, тя в огромната си част покрива коалиционното споразумение, което имахме. Идваме с готови предложения по нея. Ще работим върху нея. Тук няма никакви различия", заяви от своя страна председателят на ПГ на ИТН Тошко Йорданов.
Ива Митева призова двете партии да покажат мъдрост.
"Твърдо заявяваме, че сме готови на конструктивни разговори. Нашето категорично и последователно мнение е, че избори в момента не са необходими и ще задълбочат кризата и изходът от тях ще са следващи избори", заяви Митева.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Йорданова: ПБ и Радев нямат план да се борят със завладяната държава
Трайков: Състоянието на енергетиката е добро
Катя Ивкова пое здравното министерство
Антония Ташева: С диагнозата лупус дойде облекчението и доказателството, че не съм „симулантка“
Системен лупус - кои органи може да засегне?
Проф. Иван Дечев: Честото нощно уриниране може да се дължи на доброкачествена простатна хиперплазия, но и на други причини
Пентагонът разсекрети част от архивите си за НЛО
Светът е изправен пред рекордно супер Ел Ниньо: Какви са заплахите?
AI „изключва“ човешкия мозък: До какво води общуването с чатбот
Starship Flight 12: Подготовка за дебюта на версия V3
Шест потвърдени случая на хантавирус на нидерландския круизен кораб
Седмичен хороскоп 11 май - 17 май 2026
Левски вдигна шампионската титла
Стреляха по автобус в Перник
Тежко падане в Джирото, дебютант спечели втория етап
Trump Media отчете загуба от 405 млн. долара основно заради криптоинвестиции
Мадяр положи клетва като премиер на Унгария, знамето на ЕС отново се вее пред парламента
Перфектна буря очаква Кевин Уорш във Федералния резерв
„Росатом“ заяви готовност да развива ядрени проекти в България, Унгария и Словакия