Още в понеделник се очаква кабинетът "Петков" да бъде гласуван на извънредно заседание на Народното събрание. Това стана ясно от думите на номинирания за премиер Кирил Петков след връчването на мандата от Румен Радев. Той го върна изпълнен с конкретни структура и състав на правителството.
"Проблемите са много остри, те са във всички сфери. Няма да има нито един лев, който ще бъде изхарчен по грешен начин. Приоритет ни е да овладеем цената на тока, която пресира и бизнеса и хората. Необходимо е спешно овладяване на Ковид кризата в перспектива. Не може с всеки нов щам да затваряме икономиката. Ще се опитваме да привлечем експерти, които да убедят хората колко е важна ваксинацията", подчерта Кирил Петков след срещата с Радев.
Петков е разговарял снощи с всеки един от номинираните за министри.
"Ще бъдем безкомпромисни за всяка стъпка настрани. Няма да се поколебаем да потърсим сметка, ако някой не си върши работата. Чух се с всеки един от министрите, ще видим дали ще има разлика между думи и дела", заяви Петков.
Той уточни, че се надява с Радев да продължат да говорят в един глас, особено пред международните партньори.
Вижте повече в репортажа на Виолета Русенова.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
МК с позиция за нарушенията, констатирани от Сметната палата
Полицията разби нова наркооранжерия във Варна
Орбан: Унгария ще съди Европейската комисия
До 18:00 часа не се допуска преминаване на камиони през "Кулата - Промахон"
Вода от розмарин и как помага тя на косата?
По-устойчиви доставки на лекарства: Съветът на ЕС подкрепи новия регламент за критичните медикаменти
Минимално инвазивна естетика - с нарастваща тенденция
Жълт кантарион – действие и приложение и лекарствени взаимодействия
Учени разгадаха мистерията на радиационните пояси на Уран
ЕС отстъпи: Бензиновите и дизеловите двигатели няма да бъдат забранени
Телескопът Hubble е заснел отново междузвездната комета 3I/ATLAS
Проби от въздуха, събрани преди 35 г., разкриват забележима промяна в сезоните
ФИФА с нововъведение за засадите на световното по футбол
Съдия Ганчева разказа пред ученици за последиците от употребата на "райски газ"
ПП-ДБ внесе вота на недоверие към кабинета "Желязков"
Правителство, синдикати и работодатели постигнаха съгласие по новия Бюджет 2026
Какво ще бъде времето в събота?
Поведението на златото може да сигнализира не балон, а промяна в парадигмата
Tesla защитава пазарния си дял в Европа с по-евтина версия на Model 3
Без увеличаване на данък дивидент и на осигурителните вноски - правителството внася проектобюджета в понеделник
Икономиката на еврозоната е нараснала с повече от първоначално отчетеното