47-ото Народно събрание се учредява в края на една година на избори и кризи. Натоварени сме с безусловна отговорност от избирателите да прекъснем серията от предсрочни избори и да започнем да решаваме кризи. Това заяви лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ в Народното събрание.
Той подчерта, че гласуващите дадоха глас на партиите, за да сложат край на кризата и да се обединят около работещи решения, но не дадоха властта на нито една партия.
"Конструктивният диалог трябва да е в основата на търсене на верните решения. ДПС ще работи за възстановяване на нормалността в политиката", подчерта Карадайъ.
"От доста време алармираме, че поведението на полицията може да стане безконтролно. Полицаи влязоха в избирателни секции. Нарушени са основни принципи и законът е погазен тотално. ЦИК и РИК мълчат", каза Карадайъ.
"Разполагаме с доказателства, че ЦИК не отчете всички подадени гласове. ДПС няма да остави нито един случай непроверен и нито един случай ненаказан. Тези извращения на полицията ни връщат в мракобесните времена преди 1989 г.", посочи той.
Лидерът на ДПС заяви, че политическата криза трябва да започне да се решава със съставянето на редовен кабинет.
"На първо място трябва да се възстанови диалогът между политическите субекти и институциите. Трябва да спазваме стриктно Конституцията и законите на страната. ДПС посочва решението: Програма за икономическо развитие на базата на Зеления пакт. България фатално закъснява със своя План за възстановяване, докато другите страни вече са реализирали 30% от своите. Държавният бюджет се отлага във времето. България загуби битката с пандемията заради безотговорното отношение на изпълнителната власт, особено през последната година", добави Карадайъ.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Скандално: БФС приклекна на Лудогорец и му спести 200 000 евро
Двойка запали дома си по време на скандал, а петте им деца били вътре
Дедпул се завръща с още един филм
В кадър: Протест до авиобаза "Безмер" срещу US самолетите
Ранното излагане на захар се свърза с повишен риск от депресия и тревожност по-късно в живота
Младите донорски яйцеклетки не компенсират напълно стареенето на матката
Ухапвания от насекоми през лятото при децата
Екипи на РЗИ ще активират мобилното приложение „еЗдраве“ в цялата страна
Ракета на SpaceX се е насочила към Луната: Очаква ли ни зрелищен сблъсък през август?
Венера се оказа „жива“ планета: учени откриха неочаквано движение
Астронавти на НАСА може да останат завинаги на Луната след историческото кацане
Учени разкриха какъв тип метеорит е унищожил динозаврите
България отново е в топ 3 по инфлация в ЕС
Служители на Окръжен съд - Варна преминаха обучение по първа долекарска помощ
Как и кога можем да закупим осигурителен стаж за пенсия?
БДЖ продават 28 кв. м. от прилежащ терен към почивната си база на Кабакум
Какво време ни очаква в събота?
Европейските акции се възстановиха в петък, подкрепени от технологичния сектор
САЩ удължават до 22 август срока за преговори за международните активи на „Лукойл“
Експерт: AI би могъл да предотврати кибератака като тази срещу румънския имотен регистър
SOFIX нарасна над 1270 пункта за първи път от 11 март насам